Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів переговори з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів переговори з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

Клімкін роз'яснив Сійярто деталі нового закону України «Про освіту», повідомляє прес-центр українського МЗС.

«Угорській стороні було детально роз'яснено зміст освітньої реформи та представлено аргументи щодо безпідставності побоювань щодо забезпечення прав угорської меншини», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Клімкін наголосив на тому, що документ повністю відповідає міжнародним стандартам, а Україна передала освітній закон на експертизу до Венеційської комісії, щоб зняти будь-які занепокоєння.

Клімкін також наголосив, що «готовність до діалогу — шлях до порозуміння», після чого підтвердив візит міністра людських ресурсів Золтана Балога до України 19 жовтня.

Водночас Клімкін звернувся з проханням про подальшу підтримку в протидії російській агресії, відновленні миру і територіальної цілісності України, подякувавши за допомогу, яка надається у лікуванні поранених українських військових, оздоровленні дітей з сімей учасників АТО, гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, раніше Сійярто заявляв, що уряд Угорщини блокуватиме подальше зближення України з ЄС.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

У цей же день МЗС України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеціанської комісії.

МЗС Угорщини і Румунії спільно вимагатимуть змінити український закон про освітуПАРЄ розгляне український закон про освіту 12 жовтня.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: