Більше 28 мільйонів українців уже підписали декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Обирати їх можна як у комунальних, так і в приватних медзакладах або ж серед лікарів-ФОП, якщо ті виконали всі умови та підписали договір з Національною службою здоров’я. Це вже зробили більше тисячі комунальних медзакладів і півтори сотні — приватних.

Журналісти Громадського неодноразово розповідали про те, як колишні державні поліклініки реформувалися та почали працювати, використовуючи принцип «гроші йдуть за пацієнтом». У Калинівці на Вінничині, наприклад, уже можна безкоштовно здати всі ті аналізи, що, за планами МОЗ, мають стати доступним з 2020 року. Натомість на Кіровоградщині реформуються повільніше, і місцеві змушені їхати до лікарні в сусідню область.

Приватним клінікам зайти в реформу було легше, вони оминули процес реорганізації та закупівлі комп’ютерів. Але українці не поспішають підписувати там декларації. Менше одного відсотка пацієнтів обрали собі лікаря в приватних клініках. Як такі показники оцінюють в МОЗ та чи вигідно закладам працювати за тарифами Нацслужби здоров’я, коли за одного пацієнта вони отримують 370 гривень на рік, — з’ясовувала журналістка Громадського.

Поділитись: