Політика

Клінтон проти Трампа: «розмова в роздягальні», гарні відносини з Росією та податки

Політика/Клінтон проти Трампа: «розмова в роздягальні», гарні відносини з Росією та податки
Зберегти
Вигляд
lead

Сексистські висловлювання про жінок – «просто розмова в роздягальні», спеціальний прокурор для розслідування справи Клінтон про видалення електронних листів та гарні відносини з Росією для боротьби з ІДІЛом  – таким постав під час свого виступу на дебатах кандидат в президенти США Дональд Трамп.

Гілларі Клінтон вирішила використати пораду нинішньої першої леді Мішель Обами та «піднялась вище, коли її опонент опустився». Вона вислухала всі образи щодо поведінки свого чоловіка Білла, який, за словами Трампа, ґвалтував жінок. До того ж, Клінтон вкотре визнала свою провину у справі з електронними листами та захищала права американських мусульман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дебати Трамп vs Клінтон: податкові декларації, образи міс Всесвіт і брак витривалості

Другий раунд дебатів відбувся у Вашингтонському університеті в місті Сент-Луїс, штат Міссурі. Їх модерували кореспондент ABC Марта Раддац та ведучий CNN Андерсон Купер.

Символічно, що дебати відбулись у штаті Міссурі. Саме тут у 2014 році поліцейський застрелив афроамериканця Майкла Брауна, з чого почалася кампанія «Чорні життя мають значення» – один з найпотужніших і найважливіших соціальних рухів у США. Расове питання є одним з найбільш суперечливих у цих  президентських виборах.

Одним з перших питань, яке дуже цікавило громадськість, стало питання до Дональда Трампа про попередньо опубліковані Washington Post та CNN аудіозаписи, у яких бізнесмен агресивно говорить про жінок. Трамп знову вибачився за свої слова та сказав, що це була «просто розмова в роздягальні» і він не «мацав» жінок. «У світі, де є ІДІЛ, війни, у світі, який поринув у Середньовіччя… так, мені соромно, але я буду боротись з нею, ми повернемось до важливіших речей» – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Республіканській партії хаос через секс-скандал із Трампом напередодні дебатів

Республіканець намагався переключити увагу аудиторії на дії Білла Клінтона в минулому. «Поки я говорив ці речі, Білл Клінтон діяв та ґвалтував жінок» – наголосив Трамп та повідомив, що чотири ймовірних жертви екс-президента перебувають в залі.

Клінтон відреагувала на такі заяви досить спокійно, сказавши, що її суперник вільний обирати будь-яку стратегію для дебатів, нехай навіть таку.

Дональд Трамп налаштувався тримати удар і нагадав Клінтон про електронні листи, які та видалила, за що повинна вибачитись. Він також пообіцяв, що, якщо стане президентом, то найме спеціального прокурора, щоб той розслідував цю справу, та посадить суперницю у в’язницю.

Кандидати встигли згадати Росію. Клінтон двічі заявила, що російський уряд намагається вплинути на перебіг президентських виборів в США. Трамп, у свою чергу, сказав, що було б добре, якщо б в США були кращі відносини з Росією для спільної боротьби з ІДІЛом, що в Росії більш розвинута ядерна зброя, на відміну від «стомленої Америки». Щоправда, потім він заявив, що нічого не знає про Росію, що вони йому не давали позик і він ніяк з нею не пов’язаний.

На попередніх дебатах республіканець обмовився, що не сплачував податки – тепер він це підтвердив. Проте, не забув і Клінтон звинуватити в тому ж. Гілларі відповіла, що коли була сенатором, всіляко намагалась змінити податкове законодавство, але за влади республіканського президента Джорджа Буша молодшого цього було досить важко досягнути.

Примітно, що і Клінтон і Трамп виступили проти введення в Сирію американських військ. Позиція Трампа принципово відрізняється від позиції кандидата в віце-президенти від республіканців Майка Пенса, який на дебатах 4 жовтня сказав, що США повинні взяти безпосередню участь у конфлікті в країні.

Трамп відмовився від своїх попередніх слів про мусульман. «Заборона мусульман у тій чи іншій формі трансформувалася в крайню благонадійність», – сказав він.

Насамкінець, кандидати обмінялись компліментами, відповідаючи на питання члена аудиторії. Клінтон сказала, що поважає дітей Трампа, він же сказав, що йому подобається в Гілларі її стійкість та воля до боротьби.

Одразу по закінченні дебатів телекомпанія CNN оприлюднила результати свого опитування: за його даними, Клінтон перемогла, отримавши 57% голосів проти 34% Трампа.

Нагадаємо, на попередніх дебатах демократка отримала 62% голосів, а республіканець – 27%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Впливові Республіканці закликають Трампа піти: що варто знати напередодні президентських дебатів

Наступні і останні дебати відбудуться 19 жовтня у Лас-Вегасі, штат Невада. Формат буде таким самим, як і на перших президентських дебатах, питання ставитиме модератор. Ним буде Кріс Воллес, ведучий на Fox News Sunday.

Пов`язані новини