Фонд гарантування вкладів фізичних осіб припинив виплачувати втрачені депозити клієнтам банку «Хрещатик» через рішення апеляційного суду про незаконність ліквідації банку.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

Там зазначають, що шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Фонду гарантування та Національному банку та став на бік колишніх власників банку, підтвердивши, що рішення про ліквідацію банку «Хрещатик» ухвалили з порушеннями.

Зазначається що ФГВФО та Нацбанк подали касацію на відповідне рішення до Верховного суду. Водночас у Фонді гарантування не виключають, що Національний банк України може погодити нових керівників банку «Хрещатик» та видати йому ліцензію на здійснення банківської діяльності.

«Враховуючи ситуацію, що склалася, виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів прийняла рішення також призупинити виплати вкладникам Банку «Хрещатик» гарантованої суми відшкодування», — йдеться у повідомленні фонду.

Раніше у Фонді гарантування вкладів повідомляли, що напередодні банкрутства з банку «Хрещатик» вивели 2,3 мільярда гривень.

13 березня 2018 року Верховний суд України визнав виведення банку «Хрещатик» з ринку незаконним. Проте банку не повернули ліцензію та не відновили його діяльність, оскільки не існує законодавчого механізму повернення банку на ринок.

Поділитись: