За декілька місяців до визнання неплатоспроможним банку «Хрещатик» з нього вивели 2,3 мільярда гривень. Більшість коштів потрапила на рахунки пов’язаних з банком осіб.

Даний факт виявили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, який займається ліквідацією банку.

Так, за декілька місяців до банкрутства керівництво банку ухвалило рішення про купівлю цінних паперів, що належали фіктивним компаніям.

«Це, наприклад, компанії, що не мають на балансі жодних активів, обігових коштів, часто зареєстровані за однією юридичною адресою, а у штаті мають всього кілька працівників. На момент запровадження тимчасової адміністрації таких облігацій на балансі банку «Хрещатик» було виявлено загалом на 2,3 млрд грн», — йдеться у повідомленні ФГВФО.

Зазначається, що майже у 92% випадків компанії, яким перерахували кошти у банку «Хрещатик» виявилися пов’язаними з керівництвом цього банку.

Нацбанк визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним 5 квітня 2016 року, а вже менше чим за два місяці — 2 червня 2016 року — за пропозицією Фонду гарантування вкладів регулятор прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Водночас 13 березня 2018 року Верховний суд України визнав виведення банку «Хрещатик» з ринку незаконним. Проте банку не повернули ліцензію та не відновили його діяльність, оскільки не існує законодавчого механізму повернення банку на ринок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знай свої права: як не дати банку себе обдурити

Раніше повідомлялось, що НБУ вимагає в судах у збанкрутілих банків 25 млрд грн.

Поділитись: