Для припинення інвестиційного договору від 2013 року між КМДА та компанією «Хенсфорд-Україна», яка будує об'єкт на території Поштової площі у Києві, немає юридичних підстав. Водночас створення музею на Поштовій площі не скасовується.

Для припинення інвестиційного договору від 2013 року між КМДА та компанією «Хенсфорд-Україна», яка будує об'єкт на території Поштової площі у Києві, немає юридичних підстав. Водночас створення музею на Поштовій площі не скасовується.

Про це у коментарі Громадському заявив міський голова Києва Віталій Кличко.

За його словами, рішення про припинення договору із забудовником може призвести до судових позовів зі сторони компанії. Водночас Кличко сказав, що задля створення музею історії необхідно владнати певні проблеми.

«Щодо Поштової площі хочу офіційно заявити, що однозначно ті знахідки, артефакти, які знайдені, повинні бути збережені. Ми робимо все для того, щоб зробити музейну експозицію. Можу сказати, що це приміщення не прилаштоване для музею, повноцінного музею. І наше бачення таке, що повноцінний музей може бути у Гостинному дворі», — сказав Кличко.

Міськголова Києва зазначив, що отримав листа від члена президії народних музеїв Галини Чумак. Чумак, у свою чергу, розробила 5 пунктів щодо музею на Поштовій, вони передбачають наступне:

  • Консервація археологічних предметів, знайдених на Поштовій площі, повинна проводитися у спеціально оснащеній лабораторії. Оскільки в Україні такої лабораторії немає, її передбачається створити;
  • Оптимальність технологічних консервацій в данному випадку не існує. Є декілька методик, які почергово будуть використовувати реставратори, оскільки реставрація – це багатоплановий і багаторічний процес;
  • Створення музею археології на місці розкопок на Поштовій площі — питання спірне і передчасне, оскільки розкопки призупинено. Рішення треба приймати тільки після завершення археологічних досліджень;
  • Питання консервації повинні вирішувати тільки фахівці і саме вони можуть визначити термін цієї роботи, виходячи зі стану археологічних предметів.

«Музейна експозиція — так, домовленість з інвестором — так, але як я знаю, перемовини з інвестором щодо того, аби передати чи компенсувати витрати – ще такої домовленості немає», — наголосив Кличко.

У січні цього року комісія Київради підтримала створення музею археології на Поштовій площі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру. 

Нагадаємо, 17 квітня під Київською міською державною адміністрацію влаштували акцію із вимогою припинити забудову Поштової площі та Андріївського узвозу.

Згодом повідомлялось, що міськрада Києва вирішила розірвати договір із забудовником Андріївського узвозу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Музей чи торговий центр: що не так з будівництвом на Поштовій площі столиці?

Поділитись: