УКРАЇНА

Кличко подасть до суду на Нафтогаз через борги «Київенерго»

13 червня, 2018 15:41
УКРАЇНА/Кличко подасть до суду на Нафтогаз через борги «Київенерго»
Зберегти
Вигляд
Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що питання заборгованості «Київенерго» перед Нафтогазом має вирішуватись в судах.

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що питання заборгованості «Київенерго» перед Нафтогазом має вирішуватись в судах.

Про повідомляє прес-служба Кличка.

«Моя чітка позиція — ми повинні цю конфліктну ситуацію вирішувати в судах. Але кияни не мають бути заручниками такої  ситуації. Ми готові до суду. Але в нас ключова вимога — включіть газ людям», — заявив Кличко.

За його словами, Київ не може перебирати на себе боргові зобов'язання приватної «Київенерго» через те, що значну їх частину складають пені та штрафи, які не мають відношення до споживання киянами теплової енергії.

«Більше того, частина  боргу оскаржується в суді. І місто не має права брати на себе заборгованість, точна сума якої  не визначена», — йдеться у повідомленні.

Там також зазначається, що через відмову Нафтогазу підписувати угоду на постачання газу новоствореному комунальному підприємству Київтеплоенерго, без гарячого водопостачання залишилось 3000 будинків столиці.

Раніше в Нафтогазі попереджали, що з 1 серпня гаряча вода може зникнути у всьому Києві, якщо КМДА не перейме боргове зобов’язання «Київенерго».

Нагадаємо, що у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке з серпня 2018 року має взяти на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні. Передача цих об’єктів запланована на найближчий час.

В Нафтогазі заявили, що готові до постачання газу, але за умови, що нове комунальне підприємство перебере на себе не лише активи «Київенерго», але і його заборгованість перед Нафтогазом.

Раніше в КМДА повідомляли, що не збираються «успадковувати» борги «Київенерго» перед Нафтогазом. В газовій компанії повідомили, що це суперечить законодавству, а київська влада «чинить на Нафтогаз публічний тиск».

Також повідомлялось, що процес завершення угоди влади Києва з ПАТ «Київенерго» не спричинить підвищення тарифів на опалення та гарячу воду для мешканців столиці.

Пов`язані новини