КНДР каже, що сотні дітей зголосилися «поволонтерити» на шахтах і фермах. У країні — «найскладніша в історії» ситуація

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин у заяві в четвер, 27 травня, похвалив «десятки юнаків і юначок», які «зголосилися» попрацювати у «складних галузях, що вимагають ручної праці» — а саме у вугільних шахтах і на фермах.

Про це повідомляє газета «Нодон сінмун», яка належить Трудовій партії Північної Кореї.

У повідомленні, зокрема, згадувалися 150 дітей «із мудрістю та відвагою, у розквіті своїх юних літ, які, сповнені невимовного захвату, зголосилися» попрацювати в одній із вугільних шахт і на двох кооперативних фермах.

А Кім Чен Ин назвав це «героїчним актом», що «показує невловний духовний світ, яким володіє лише наша молодь».

Вік молоді не уточнюється, але північнокорейські ЗМІ публікували фото із заходу, на яких видно, що молодь здебільшого неповнолітня, передає видання NK News, що спеціалізується на новинах із КНДР.

NK News також зазначає, що останніми днями державні ЗМІ КНДР розповідали історії про людей 10-20 років, які «ризикують своїм життям, борючись із лісовими пожежами, або гідно жертвують своїм життям, щоб урятувати решту молоді, яка перебуває "в біді"».

Правозахисники не перший рік критикують КНДР через використання дитячої праці. У своєму звіті у 2020 році Державний департамент США прямо звинуватив Північну Корею у використанні «найгірших форм дитячої праці».

За даними американських правозахисників, дітей 16-17 років примусово залучають до будівельних бригад, де ті потерпають від «фізичних і психологічних травм, недоїдання, виснаження та затримки росту». КНДР ці звинувачення відкидала.

Раніше лідер КНДР Кім Чен Ин у посланні профспілкам охарактеризував ситуацію в країні як «найскладнішу в історії». Йдеться про пандемію коронавірусу, яка ще більше посилила міжнародну ізоляцію країни й обмежила контакти з Китаєм — найбільшим торговельним партнером.

Крім того, в КНДР говорять і про «жахливу погоду», що триває протягом останніх років. Вона, пишуть офіційні ЗМІ країни, загрожує продовольчій безпеці та забезпеченню промисловості електрикою. Правозахисники стверджують, що в Північній Кореї із населенням приблизно у 26 мільйонів триває голод.