Нагородою було відзначене тритомне видання «Dark energy and dark matter in the Universe» в категорії «Найкраща книга в галузі фундаментальних наук»

Міжнародна академія астронавтики нагородила українських учених за найкращу книгу в галузі фундаментальних наук.

Про це повідомляє прес-служба академії наук України.

Нагородою було відзначене тритомне видання «Dark energy and dark matter in the Universe», яке було надруковане у 2013-2015 роках.

Його авторами став колектив науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача, Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова, Одеського національного університету імені І.І. Мечнікова, Радіоастрономічного інституту НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», Інституту ядерних досліджень НАН України і Головної астрономічної обсерваторії НАН України.

Під час церемонії, що відбулася на засіданні Міжнародної академії астронавтики в рамках 67-го Міжнародного астронавтичного конгресу в місті Гвадалахара (Мексика), нагороду від імені авторського колективу отримала виконувач обов’язків завідувача відділу позагалактичної астрономії та астро-інформатики Головної астрономічної обсерваторії НАН України кандидат фізико-математичних наук Ірина Вавилова.

Слід зазначити, що це вже друге видання, яке було підготоване українськими вченими та відзначене Міжнародною академією астронавтики. У 2010 році нагороду отримала монографія «Polarimetric Remote Sensing of Solar System Objects».

Раніше, Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA опублікувало у відкритому доступі результати майже всіх своїх наукових досліджень, що фінансуються урядом.

Поділитись: