Дорожній знак, що означає «кінець шляху», і вид на Мангеттен з Брукліна, Нью-Йорк, США, 31 березня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/GARY HE

У штаті та місті Нью-Йорк наразі одна з найскладніших ситуації у США через епідемію коронавірусу. Губернатор штату Ендрю Куомо 2 квітня заявив, що в деяких медичних закладах уже не вистачає лікарів та медсестер, а якщо темп захворювання не сповільниться, то всього за шість днів у лікарнях забракне апаратів штучної вентиляції легень.

Більше 20 тисяч медпрацівників з інших штатів уже зголосилися допомогти нью-йоркським колегам, але і це наразі не вирішує усіх проблем. Медперсоналу інколи не вистачає комплектів особистого захисту — запаси масок і халатів скорочуються і не встигають поповнюватися на тлі великої кількості нових пацієнтів, яких цілодобово парамедики привозять у відділення невідкладної допомоги.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо заявив, що місто вже наступного тижня потребуватиме від 2500 до 3000 нових апаратів штучної вентиляції легень, а нью-йоркські лікарі попередили владу країни: через нестачу вентиляторів незабаром їм доведеться робити складний вибір, кому з пацієнтів надавати допомогу, а кому ні.

Медсестри несуть коробки з предметами особистого захисту в лікарні Mount Sinai West у Нью-Йорку, США, 26 березня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/PETER FOLEY

Про це в ефірі hromadske розповіла і медсестра з Нью-Йорка Ірина Кіт. Вона працює в лікарні на Мангеттені, у відділенні невідкладної допомоги, а також, з початком епідемії, у реанімації і в інфекційному відділенні.

В її лікарні поки що достатньо персоналу, але теж не вистачає масок для обличчя і апаратів для вентиляції легень. Бракує і ліжок для інфікованих коронавірусом, тому в кімнату кладуть не по одному, а по двоє.

Медсестри в умовах збільшення пацієнтів працюють вдвічі швидше і з більшою кількістю заражених, отже щоразу потрібно міняти захисний одяг, особливо коли є потреба часто переміщатись від одного пацієнта до іншого по декілька разів.

«Ситуація дуже напружена, ми (медичні працівники — ред.) намагаємось не панікувати і бути обережними також у побуті зі своїми друзями і сім’ями», — каже Ірина.

Ірина розповідає про те, що навіть така розвинена і технологічно забезпечена країна, як США, виявилась не готовою до ситуації з пандемією:

«Багато пацієнтів із коронавірусною інфекцією в Нью-Йорку госпіталізовані (госпіталізують у США тільки у важкому стані — ред.), також велика кількість інфікованих людей із легкими симптомами знаходиться на амбулаторному лікуванні вдома. Вдома залишаються і ті, хто просто самоізолюється і дотримується карантину».

Пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцією з легкими симптомами тестують у лікарні, але одразу ж відправляють додому, результат потім надсилають поштою. Все це робиться для того, щоб людина не знаходилась надто довго у приміщенні лікарні без крайньої необхідності і випадково не підхопила вірус від інших пацієнтів.

На відміну від попередніх спалахів інфекції у Сполучених Штатах (на кшталт епідемії Еболи), коли медичний персонал здебільшого волонтерив і мав вибір — працювати з зараженими чи відмовитись, зараз такого вибору ні лікарям, ні молодшому медичному персоналу не надають, розповідає Ірина. Відділення екстрено перетворюють на інфекційні, а медсестри мають вийти на роботу і слідувати правилам.

«Ми готові», — каже Ірина. Але додає, що емоційно складно працювати в умовах, коли розумієш, що в якийсь момент не вистачить елементарного захисту для медперсоналу або апаратів штучної вентиляції легень для пацієнтів:

«Коли настає критичний момент і комусь із пацієнтів не вистачає вентилятора, то вся готовність і знання лікаря не допоможуть».

Попри те, що Нью-Йорк проводить найбільше тестів у США, медиків у місті не тестують масово через недостатню кількість тестів, а також, за словами Ірини, через те, що влада міста побоюється судових позовів від інфікованих медсестер чи лікарів. Якщо в медичного працівника підвищується температура або з’являються будь-які ознаки погіршення самопочуття, за правилами лікарні, в якій працює Ірина, цей працівник повинен самоізолюватись на 72 години. Працівників лікарні, які в зоні ризику за віком чи наявністю хвороб, перевели в інші відділення. Ірина сподівається, що правила зміняться і їх почнуть тестувати.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Нещодавно і Центральний парк Нью-Йорку став майданчиком для нового польового шпиталю для хворих на COVID-19. 1 квітня там відкрили медичне наметове містечко з 14 наметів та 68 лікарняних ліжок.

Польова лікарня не прийматиме пацієнтів у режимі первинних звернень, а забиратиме вже госпіталізованих, переважно з лікарень Mount Sinai Brooklyn та Mount Sinai Queens. Щойно пацієнт звільнятиме ліжко, на його місце одразу ж привезуть іншого, щоб полегшити навантаження на ці міські лікарні.

У районах Бруклін та Квінс найбільший спалах інфекції у місті, за даними мерії Нью-Йорка. Шпиталь допомогла збудувати Благодійна організація «Samaritan’s Purse».

Президент США Дональд Трамп тим часом передумав вводити жорсткий карантин у штаті Нью-Йорк, зокрема обмежувати в'їзд та виїзд зі штату.

«За рекомендацією робочої групи Білого дому з коронавірусу та після консультацій з губернатором ми видамо рекомендації щодо подорожей. Карантин не потрібний», — пояснив він.

Наразі США залишаються лідером за кількістю інфікованих коронавірусом — там 277 475 пацієнтів. Серед них померли 7 402 пацієнти та одужали — 12 283.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.

Поділитись: