Радован Караджич входить у зал судових засідань у Гаазі, 20 березеня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/PETER DEJONG / POOL

Гаазький трибунал постановив засудити колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича до довічного ув’язнення.

У 2016 році Караджич оскаржив вердикт, за яким йому присуджувалося 40 років за ґратами. Відтак суд збільшив його термін ув’язнення.

Звинувачення щодо Караджича охоплюють геноцид, злочини проти людства, зокрема переслідування, убивства, депортації, терор, незаконні напади на мирне населення, взяття в полон спостерігачів ООН.

Найгіршим його злочином вважають геноцид мусульман у Сребрениці, яку в 1995 оголосили «безпечною зоною» ООН. Різанина у Сребрениці стала наймасштабнішим «звірством» у Європі з часів Другої світової війни. Солдати за наказом Караджича убили понад 8 тисяч боснійських мусульман.

Справу 73-річного Караджича вважають однією з останніх та найважливіших, що стосуються розпаду колишньої Югославії та війн, які це потягло за собою.

У квітні 2018 Гаазький трибунал скасував попередній виправдовувальний вирок колишньому віце-прем'єру та голові Сербської радикальної партії Воїславу Шешелю. Натомість політика засудили до 10 років ув'язнення.Однак, через те, що він провів 11,5 років під арештом, до в’язниці Шешель не потрапить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суїцид під час Гаазького трибуналу щодо Югославії: причини, історія, реакція

Нагадаємо, міжнародний трибунал засудив 75-річного сербського генерала Ратко Младича до довічного ув'язнення за геноцид, злочини проти людства та військові злочини.

Поділитись: