Колишня дружина українського олігарха Дмитра Фірташа, Марія Калиновська, подала на нього до австрійського суду, де вимагає компенсувати гроші, які олігарх вивів у офшори перед розлученням. Суму компенсації вона оцінила у 5 мільярдів євро.

Про це повідомляє низка австрійських ЗМІ, посилаючись на свої джерела в судових органах Австрії, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що Підставою позову стало те, що напередодні розлучення на початку 2000-х Дмитро Фірташ, щоб зменшити ризик втрати своїх активів від розлучення, вивів значну суму коштів до низькоподаткових юрисдикцій, які не співпрацюють з європейськими податковими органами та не видають інформації про власників рахунків у своїх банках.

Крім цього, Калиновська повідомила, що Дмитро Фірташ намагався владнати з нею судову суперечку через розлучення погрозами.

Зазначимо, що наразі Дмитро Фірташ переховується в Австрії, де тривають судові позови щодо його екстрадиції до США, які підозрюють олігарха у відмиванні грошей. Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії.

Раніше повідомлялось, що кіпрський суд наклав арешт на 46 мільйонів доларів, які належать Фірташу за позовом російського державного «ВТБ» банку.

Поділитись: