Шевченківський суд визнав колишню суддю Печерського райсуду Оксану Царевич невинуватою у справі про незаконне позбавляння водійських прав активістів Автомайдану.

Про це передають «Ґрати» з судової зали.

Зазначається, що суддя Євген Мартинов, який упродовж п'яти років розглядав справу, чотири години проголошував вирок.

Суддя зазначив, що у матеріалах немає доказів, які б свідчили про вину Царевич. Він також визнав доказом матеріали, які подала Царевич, про те, що руху «Автомайдан» не існувало, бо він не був зареєстрований.

Суд визнав, що Царевич розглядала всі справи у законний строк, за правилами територіальної юрисдикції, провадження розпочаті відповідно до закону, а суддя належно дотримувалась визначених законом процедур, відкладала засідання для явки свідків тощо.

«Окреме "дякую" від мене прокуратурі, яка наробила купу процесуальних помилок, через це частину доказів суд не взяв до уваги, оскільки вони є недопустимі і неналежні», — повідомила одна з постраждалих від рішень екссудді Оксана Коваленко.

Раніше адвокат та член громадської організації «Автомайдан» Роман Маселко розповів, що за час карантину Мартинов провів 10 судових засідань. Він заявив, що прокуратура не викликала для допиту ключових свідків — працівників суду, які в ручному режимі з втручанням у автоматизовану систему передали справи потерпілих Царевич.

Нагадаємо, що у 2015 році прокуратура Києва оголосила судді Печерського райсуду Оксані Царевич про підозру у винесенні завідомо неправосудних рішень і зловживанні службовим становищем, а саме — у незаконному позбавленні прав активістів Автомайдану після мітингу в Межигір'ї.

З 2015 року справу слухали у Шевченківському суду Києва.

29 вересня 2016 року тодішній президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення судді Оксани Царевич. Водночас за пів року до звільнення Царевич з відзнакою склала переатестацію.

Зокрема, у поданні Вищої ради юстиції (ВРЮ) на звільнення Царевич зазначалося, що дії судді при розгляді десяти справ стосовно водіїв — учасників акцій протесту в період з листопада 2013 року — мають упереджений характер.

Царевич оскаржувала своє звільнення, але суд відмовив у поновленні на посаді.

Царевич судили за статтею 375 Кримінального кодексу — умисне винесення суддею неправосудного рішення, ухвали або вироку. У тому числі винесення такого рішення з корисливих чи особистих міркувань. Санкція статті передбачає обмеження волі до п'яти років або позбавленням волі до 8 років.

11 червня 2020 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю 375 Кримінального кодексу, яка передбачала покарання суддів за винесення «завідомо неправосудного» рішення.

Водночас рішення набуде чинності за пів року. За цей час Верховна Рада повинна врегулювати це питання та змінити законодавство, відповідно до Конституції України.

Поділитись: