Другий тиждень поспіль місто Коломия, що на Прикарпатті, потрапляє у «червону зону» за рівнем поширення коронавірусу. Мер Ігор Слюзар каже, що усе через проведення масових весіль, з якими неможливо боротися.

Про це він розповів Суспільному.

Слюзар каже, що захворюваність щодня продовжує рости на 20-30%, а лікарні переповнені. Переконує, що з 29 серпня у місті працюють лише продовольчі магазини та ринки, аптеки, установи банківської та страхової сфери, заклади приватної медичної та ветеринарної практики. Все інше закрили.

Головним джерелом захворювання мер називає весілля, які проводили до 8 серпня. Але додає, що хоч ця хвиля вже завершується, у місті знову починаються весілля.

«І це знову, коли в селі, в шатрі, 500 людей, а на жаль, у нас є така традиція. І проконтролювати це... Поліція приїжджає, штрафує. Але коли 500 людей-легенів гуляє — з ними вже нічого не можна зробити», — каже Слюзар.

Він додає, що до 28 серпня місто мало послаблення карантину, але головний санітарний лікар області Руслан Савчук наголосив, що якщо місцева влада не виконає вимоги уряду щодо «червоної зони», то місто закриє на карантин Нацгвардія.

«Таке рішення було ухвалене. Якщо ми не можемо забезпечити виконання карантинних умов — набирає чинності умова ізоляції населених пунктів від інших територій», — розповідає міський голова Коломиї.

Негативно на ситуацію із коронавірусом впливає і передвиборча пора, вважає Слюзар. За останній тиждень під ратушею відбулося п’ять протестів.

Не тільки Коломия так гуляє весілля

На початку серпня у Чернівецькій області Кіцьманський район потрапив до «червоної зони» карантину через «вибух» коронавірусу після трьох масових весіль.

«Велелюдні весілля в буковинському стилі із розмахом, 300, 400, 500 гостей на одному весіллі. Три таких весілля і загнали весь район у так звану червону зону», — розповідав тоді глава Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Що це за зони такі?

В Україні з 3 серпня набув чинності поділ країни на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зону. Ось які обмеження діють у кожній із зон (натисніть на зображення, аби побачити більше):

Поділитись: