УКРАЇНА

Коломойський оскаржує юрисдикцію Високого суду Лондона у справі Привату — «Інтерфакс-Україна»

23 липня, 2018 12:41
УКРАЇНА/Коломойський оскаржує юрисдикцію Високого суду Лондона у справі Привату — «Інтерфакс-Україна»
Зберегти
Вигляд
Колишні власники ПриватБанку, Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, подали скарги до Високого суду Лондона щодо його юрисдикції у справі про нелегальне виведення кредитів рефінансування з банку.

Колишні власники ПриватБанку, Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, подали скарги до Високого суду Лондона щодо його юрисдикції у справі про нелегальне виведення кредитів рефінансування з банку.

Про це повідомляє «Інтерфакс-України» з посиланням на свої джерела, наближені до справи.

Зокрема, зазначається, що попередні слухання за скаргами Коломойського та Боголюбова відбудуться 25 липня, а рішення щодо цих скарг там мають ухвалити на початку серпня.

Також суд Лондона розгляне скаргу про всесвітній арешт активів колишніх власників ПриватБанку на суму 2,5 мільярдів доларів.

Колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомляв, що захист Ігоря Коломойського робить все можливе, щоб затягнути справу ПриватБанку у Лондонському суді.

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів, в результаті чого кошти були перераховані  компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Мінфін під керівництвом Данилюка тоді привітав рішення суду. Данилюк заявив, що «на сьогодні держава фактично витратила майже 140 мільярдів гривень на докапіталізацію ПриватБанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає. Ці 140 мільярдів гривень — це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони обов’язково мають бути повернуті в державний бюджет».

Пов`язані новини