Захист українського олігарха Ігоря Коломойського в Лондонському суді намагається затягувати процес щодо повернення виведених коштів з ПриватБанку.

Захист українського олігарха Ігоря Коломойського в Лондонському суді намагається затягувати процес щодо повернення виведених коштів з ПриватБанку.   

Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському повідомив екс-міністр фінансів Олександр Данилюк.

За його словами, говорити про результати суду нині зарано, але українська сторона розраховує на перемогу.

«Кейс сильний. І ми розраховуємо на перемогу. Те, як зараз ситуація розвивається — я маю впевненість, що наша позиція стає все сильнішою. Але неправильно мені коментувати рішення Лондонського суд, бо це є незалежний суд. Коли рішення буде? Забезпеченням під 2,5 млрд доларів є всі активи Коломойського. Всі вони заморожені по всьому світу. Час тут дуже складно прогнозувати. Будуть якісь попередні рішення у липні, але це займе певний час. Що робить інша сторона — це максимально затягує процес. Складно говорити про час», — зазначив Данилюк.

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів, в результаті чого кошти були перераховані  компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Мінфін під керівництвом Данилюка тоді приватав рішення суду. Данилюк заявив, що «на сьогодні держава фактично витратила майже 140 мільярдів гривень на докапіталізацію ПриватБанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає. Ці 140 мільярдів гривень — це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони обов’язково мають бути повернуті в державний бюджет».

Верховна Рада України 7 червня звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 депутати. Виконувати обов’язки міністра фінансів буде Оксана Маркарова.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна має до кінця червня узгодити з МВФ ціну на газ для отримання траншу — Данилюк

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

Поділитись: