Український олігарх Ігор Коломойський заявив, що в Україні «більше немає олігархів» та заперечив свій вплив на президента Володимира Зелденського та його політичну партію «Слуга народу».

Про це Коломойський повідомив в інтерв’ю «Цензор.нет».

«Олігархів більше нема — ми померли! Нам потрібно вперед дивитися. У нас великі цілі та завдання. Є нова влада, новий президент. Я впевнений, що у нього нема і не буде своїх новоявлених Ахметових, Коломойський, Пінчуків…», — заявив Коломойський.

Він також додав, що українські олігархи державі потрібні лише у тому випадку, якщо вони можуть щось створювати. Також Коломойський розкритикував Ріната Ахметова за формулу «Роттердам+», водночас заявивши, що має з ним «чудові відносини».

Також Коломойський розкритикував металургійний бізнес Ахметова та Вадима Новинського — «Метінвест». Зокрема Коломойський запропонував підвищити цій компанії ренту за видобуток залізної руди, яку, на думку олігарха, експортують до Китаю, замість того, щоб продавати українській промисловості.

Водночас Коломойський виступив за націоналізацію великих компаній, які забруднюють довкілля, зокрема «АрселорМіттал Кривий Ріг», та заявив, що це чи не єдиний шлях, який «врятує Україну».

Зазначимо, що у самого Коломойського в Україні також є металургійний бізнес, зокрема «Нікопольський завод феросплавів». На думку олігарха, дане підприємство «витрачає мільйони доларів у газоочистку», а саме виробництво на його заводі «не шкідливе».

Наприкінці 2016 року найбільший банк України, який належав Коломойському, ПриватБанк, націоналізували рішенням уряду через проблеми з капіталом. Відповідно до висновків аудиту, колишні власники вивели з банку до 6 мільярдів доларів.

Поділитись: