Колишня полонянка бойовиків терористичного угрупування «Ісламська держава» в Іраку Над'я Мурад, якій вдалося втекти з сексуального рабства, нагороджена правозахисною премією Ради Європи імені Вацлава Гавела.

Про це повідомляє DW.

Нагорода вручена 23-річній представниці езидів, релігійної меншини Іраку, в Страсбурзі 10 жовтня.

Раніше Над'я Мурад була призначена послом доброї волі ООН, вона бореться за звільнення із сексуального рабства жінок з її релігійної меншини, які потрапили в полон до ісламістів.

Вперше Мурад розповіла свою історію під час засідання Ради Безпеки ООН у 2015 році.

Мати і брат дівчини були вбиті, а сама вона була продана в рабство разом з тисячами інших езидок. Багато з них згодом загинули або й досі залишаються в полоні.

Премія імені колишнього президента Чехії Вацлава Гавела розміром 60 тисяч євро вручається Парламентською асамблеєю Ради Європи з 2013 року. Вона присуджується за внесок в захист прав людини.

Раніше повідомлялося, митець Пьотр Павлєнскій отримав премію імені Вацлава Гавела за креативне проведення протестних акцій.

Однак, міжнародна правозахисна організація Human Rights Foundation вирішила анулювати присудження йому цієї премії за підтримку Павленським так званих «приморських партизанів».

Поділитись: