Колишній політв’язень Ільдар Дадін отримав премію імені Бориса Нємцова за сміливість у відстоюванні демократичних цінностей

Колишній політв’язень Ільдар Дадін отримав премію імені Бориса Нємцова за сміливість у відстоюванні демократичних цінностей.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Офіційне вручення відбулося в офісі Deutsche Welle у Бонні. Дадін через відсутність закордонного паспорта не зміг отримати нагороду, тому від його імені премію прийняв правозахисник Сергій Давідіс.

За кандидатів на вручення премії відкрито голосували на сайті «Новой газеты». Читачі обирали лауреата з 30, а потім з п’яти кандидатів.

Окрім Дадіна номінантами були опозиціонер Олексій Навальний, правозахисниця і журналіст Зоя Свєтова, активіст Сергій Мохнаткіна, а також брянський школяр Максим Лосєв, який організував в своєму місті антикорупційну акцію 26 березня.

Премію присуджують з 2016 року. Її грошовий еквівалент становить 10 тисяч євро. На церемонію в Бонн були запрошені всі лауреати або їх представники.

Більше про справу Ільдара Дадіна читайте у нашому матеріалі: Дадіну вдалося своїм листом прорвати інформаційну блокаду Росії — журналіст.

1 листопада видання Meduza опублікувало лист Дадіна, в якому він заявляв, що до нього систематично застосовували тортури.

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.

22 лютого Верховний суд РФ звільнив політв’язня Дадіна

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: