Британський інвестор, бізнесмен, колишній власник англомовної газети Kyiv Post Мохаммад Захур заявляє, що чиновники Міністерства оборони України спільно з фіктивним підприємством «Промбуд-М» незаконно намагаються відібрати у компанії бізнесмена земельну ділянку, яка законно належить йому.

Британський інвестор, бізнесмен, колишній власник англомовної газети в Україні Kyiv Post Мохаммад Захур заявляє, що чиновники Міністерства оборони України спільно з фіктивним підприємством «Промбуд-М» незаконно намагаються відібрати у компанії бізнесмена земельну ділянку, яка законно належить йому.

Про це Мохаммад Захур повідомив у своєму зверненні, яке є у розпорядженні Громадського.

У листі Захур розповів, що він є власником групи компаній ISTIL та інвестує в український бізнес. «Моєю першою інвестицією в Україні була інвестиція в Одеський морський порт. З тих пір і до теперішнього часу моя група інвестувала понад $400 млн в різні галузі української економіки», — повідомив він.

За його словами, за час своєї діяльності в Україні він неодноразово стикався з корумпованими чиновниками та правоохоронцями.

«У 2000 році я переконався на власному досвіді, наскільки небезпечно вести бізнес в Україні, коли після того, як інвестував понад $150 млн в Донецький металургійний завод, мені «запропонували» віддати завод. Боротися було важко, але за допомогою Kyiv Post і дипломатичної спільноти мені вдалося відстояти свої інвестиції», — розповів він.

Зараз, за словами Захура, він зазнав «нової рейдерської атаки» з боку чиновників Міноборони і маловідомої будівельної компанії «Промбуд-М». «Під священним гаслом «Житло для військовослужбовців української армії» намагаються відібрати земельну ділянку, що належить нам по закону», — стверджує інвестор.

Захур пояснив, що його компанія у 2009 році купила майновий комплекс за адресою вул. Січових Стрільців в Києві. Нерухомість перебувала в приватній власності і була куплена у компанії, яка мала всі необхідні документи на право власності. До 2017 року, за словами Захура, його група повністю виплатила Києву вартість земельної ділянки і зареєструвала право власності на неї.

«Грудень 2017 року — ми з подивом дізнаємося, що наші права на земельну ділянку оскаржені в Господарському суді Києва «будівельною» компанією «Промбуд-М», — стверджує Захур.

За його словами, у березні 2017 року очільник управління капітального будівництва Міноборони Сергій Собан підписав договір на будівництво житлового комплексу на земельній ділянці інвестора, за участі компанії «Промбуд-М». В результаті, у травні 2018 року, як стверджує Захур, Господарський суд Києва анулював рішення Київської міськради про продаж землі і договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Відтак, у червні 2018 року компанія Захура подала заяву у поліцію проти чиновника Міноборони Собана, який ініціював «тендер» на будівництво житлового комплексу на його ділянці.

Громадське звернулось до речника Міністерства оборони Максима Праути з проханням прокоментувати заяву інвестора Захура. У міністерстві пообіцяли надати відповідь лише на офіційний запит.

Захур пояснив, що звернувся до директора підприємства «Україна Інвест» Данила Білака, який організував для нього зустріч для вирішення проблеми з очільницею Мінфіну, уповноваженим уряду з питань інвестицій Оксаною Маркаровою.

«У нас вийшла дуже позитивна і обнадійлива зустріч з пані Маркаровою і радником Робочої групи, Іриною Краско, в березні 2018 року. Вони були проінформовані про факти рейдерської атаки на земельну ділянку ISTIL», — зазначив Захур.

Громадське звернулось до речниці Оксани Маркарової — Ольги Галицької. Вона зазначила, що не може коментувати цієї ситуації, але додала, що 4 жовтня буде поширена офіційна заява Оксани Маркарвої щодо цієї справи.

Як стало відомо Громадському з власних джерел, офіс Маркарової з часу зустрічі з інвестором не отримав жодної пропозиції від Захура чи його юристів щодо вирішення проблеми.

Мохаммад Захур — британсько-український підприємець пакистанського походження, засновник і основний власник групи компаній ISTIL Group.

З 2009 по 2018 року володів англомовною газетою Kyiv Post, також є співзасновником української музичної премії YUNA.

Відзначимо, що Захур є власником кінотеатру «Кінопанорама», який оголосив про своє закриття з жовтня — компанія бізнесмена ISTIL Group придбала його у 2018 році.

Також зазначимо, 400 мільйонів доларів інвестицій, про які говорить Мохаммад Захур, були безпосередньо зароблені інвестором в Україні.

Поділитись: