УКРАЇНА

Колишній власник Kyiv Post заявив про спробу рейдерського захоплення ділянки за сприяння Міноборони

3 жовтня, 2018 19:42
УКРАЇНА/Колишній власник Kyiv Post заявив про спробу рейдерського захоплення ділянки за сприяння Міноборони
Зберегти
Вигляд
Британський інвестор, бізнесмен, колишній власник англомовної газети Kyiv Post Мохаммад Захур заявляє, що чиновники Міністерства оборони України спільно з фіктивним підприємством «Промбуд-М» незаконно намагаються відібрати у компанії бізнесмена земельну ділянку, яка законно належить йому.

Британський інвестор, бізнесмен, колишній власник англомовної газети в Україні Kyiv Post Мохаммад Захур заявляє, що чиновники Міністерства оборони України спільно з фіктивним підприємством «Промбуд-М» незаконно намагаються відібрати у компанії бізнесмена земельну ділянку, яка законно належить йому.

Про це Мохаммад Захур повідомив у своєму зверненні, яке є у розпорядженні Громадського.

У листі Захур розповів, що він є власником групи компаній ISTIL та інвестує в український бізнес. «Моєю першою інвестицією в Україні була інвестиція в Одеський морський порт. З тих пір і до теперішнього часу моя група інвестувала понад $400 млн в різні галузі української економіки», — повідомив він.

За його словами, за час своєї діяльності в Україні він неодноразово стикався з корумпованими чиновниками та правоохоронцями.

«У 2000 році я переконався на власному досвіді, наскільки небезпечно вести бізнес в Україні, коли після того, як інвестував понад $150 млн в Донецький металургійний завод, мені «запропонували» віддати завод. Боротися було важко, але за допомогою Kyiv Post і дипломатичної спільноти мені вдалося відстояти свої інвестиції», — розповів він.

Зараз, за словами Захура, він зазнав «нової рейдерської атаки» з боку чиновників Міноборони і маловідомої будівельної компанії «Промбуд-М». «Під священним гаслом «Житло для військовослужбовців української армії» намагаються відібрати земельну ділянку, що належить нам по закону», — стверджує інвестор.

Захур пояснив, що його компанія у 2009 році купила майновий комплекс за адресою вул. Січових Стрільців в Києві. Нерухомість перебувала в приватній власності і була куплена у компанії, яка мала всі необхідні документи на право власності. До 2017 року, за словами Захура, його група повністю виплатила Києву вартість земельної ділянки і зареєструвала право власності на неї.

«Грудень 2017 року — ми з подивом дізнаємося, що наші права на земельну ділянку оскаржені в Господарському суді Києва «будівельною» компанією «Промбуд-М», — стверджує Захур.

За його словами, у березні 2017 року очільник управління капітального будівництва Міноборони Сергій Собан підписав договір на будівництво житлового комплексу на земельній ділянці інвестора, за участі компанії «Промбуд-М». В результаті, у травні 2018 року, як стверджує Захур, Господарський суд Києва анулював рішення Київської міськради про продаж землі і договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Відтак, у червні 2018 року компанія Захура подала заяву у поліцію проти чиновника Міноборони Собана, який ініціював «тендер» на будівництво житлового комплексу на його ділянці.

Громадське звернулось до речника Міністерства оборони Максима Праути з проханням прокоментувати заяву інвестора Захура. У міністерстві пообіцяли надати відповідь лише на офіційний запит.

Захур пояснив, що звернувся до директора підприємства «Україна Інвест» Данила Білака, який організував для нього зустріч для вирішення проблеми з очільницею Мінфіну, уповноваженим уряду з питань інвестицій Оксаною Маркаровою.

«У нас вийшла дуже позитивна і обнадійлива зустріч з пані Маркаровою і радником Робочої групи, Іриною Краско, в березні 2018 року. Вони були проінформовані про факти рейдерської атаки на земельну ділянку ISTIL», — зазначив Захур.

Громадське звернулось до речниці Оксани Маркарової — Ольги Галицької. Вона зазначила, що не може коментувати цієї ситуації, але додала, що 4 жовтня буде поширена офіційна заява Оксани Маркарвої щодо цієї справи.

Як стало відомо Громадському з власних джерел, офіс Маркарової з часу зустрічі з інвестором не отримав жодної пропозиції від Захура чи його юристів щодо вирішення проблеми.

Мохаммад Захур — британсько-український підприємець пакистанського походження, засновник і основний власник групи компаній ISTIL Group.

З 2009 по 2018 року володів англомовною газетою Kyiv Post, також є співзасновником української музичної премії YUNA.

Відзначимо, що Захур є власником кінотеатру «Кінопанорама», який оголосив про своє закриття з жовтня — компанія бізнесмена ISTIL Group придбала його у 2018 році.

Також зазначимо, 400 мільйонів доларів інвестицій, про які говорить Мохаммад Захур, були безпосередньо зароблені інвестором в Україні.

Більше про:
# інвестиції
Пов`язані новини