Українську англомовну газету Kyiv Post продали одеському мультимільйонеру та бізнесмену Аднану Ківану, який родом з Сирії. Угода, за словами колишнього власника видання Мохаммада Захура, оцінюється в «набагато більше», ніж 3,5 мільйони доларів.

Українську англомовну газету Kyiv Post продали одеському мультимільйонеру Аднану Ківану — бізнесмену родом із Сирії. Угода, за словами колишнього власника видання Мохаммада Захура, оцінюється в понад 3,5 мільйони доларів.

Про це йдеться на сайті Kyiv Post.

Кінцева вартість угоди не розкривається. Захур очікує, що всі процедури з продажу завершаться до 1 квітня.

Також, за словами Захура, новий власник видання вже переказав «суттєву суму» авансу.

«Для мене це завершена угода», — сказав Захур.

Мохаммад Захур — родом з Пакистану та є підданим Великої Британії. Свої статки він заробив, займаючись нерухомістю та енергетикою. Він придбав Kyiv Post у 2009 році від першого власника видання — американця Джеда Сандена з 1,1 мільйон доларів.

Зазначається, що Захур мав інших потенційних покупців. Він публічно заявив, що не продасть газету тому, хто може знищити її історію чи редакційну незалежність.

За словами Захура, новий власник Kyiv Post Аднан Ківан запевнив його, що цінує журналістську незалежність, але залишить за собою право найняти власну команду журналістів й інших співробітників.

Після завершення угоди Захур планує зустрітися з працівниками газети й обговорити з ними її майбутнє.

Бізнес нового власника Аднана Ківана зосереджений в Одесі. У 2012 році його статки український Forbes оцінив в 95 мільйонів доларів. У 2016 році одеські ЗМІ заявляли, що будівельна компанія Ківана Kadorr Group оцінювалася в мільярд доларів США. Компанія бізнесмена побудувала близько 30 житлових та комерційних будівель у найдорожчих районах Одеси, включаючи берегову лінію.

У 2017 році Служба безпеки звинуватила Ківана у фінансуванні бойовиків на Донбасі. Сам бізнесмен назвав ці звинувачення «нонсенсом».

У серпні 2017 року стало відомо, що колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк став співвласником телеканалу Espreso.TV.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий медіамагнат: Навіщо Яценюку частка в телеканалі Espreso.TV.

Поділитись: