Колишній глава «Газпром-медиа» Михайло Лєсін був забитий на смерть найманими вбивцями, ідеться у секретній доповіді ФБР.

Колишній глава «Газпром-медиа» Михайло Лєсін був забитий на смерть найманими вбивцями, ідеться у секретній доповіді ФБР.

Про це пише Buzzfeed.

Згідно з даними чотирьох джерел видання, доповідь написав колишній британський розвідник Крістофер Стіл, відомий як автор «досьє Трампа».

У доповіді, для роботи над яким Стіл нібито збирав дані у високопоставлених джерел в Москві, стверджується, що Лєсін був побитий на замовлення якогось російського олігарха, з яким посварився.

Для нападу, ідеться в доповіді, були найняті співробітники російських спецслужб. Їм наказали побити Лєсіна і не вбивати, однак він помер від отриманих травм, передає Buzzfeed викладену в доповіді версію.

Ім'я олігарха, який замовив побиття Лєсіна, в публікації не називається. Стверджується, що він близький до президента Росії Володимира Путіна. Про те, чи знав Путін про організацію нападу на Лєсіна, джерела видання не повідомили.

«Три інших людини, в тому числі бізнес-партнер Лєсіна і два співробітники розвідки, розповіли Buzzfeed, що незалежно повідомили ФБР ту ж інформацію: що Лєсін був побитий до смерті злочинцями, що діяли на замовлення того олігарха», — ідеться у повідомленні видання.

Лєсіна знайшли мертвим 5 листопада 2015 року в готелі у Вашингтоні. Судмедекспертиза дійшла висновку, що він помер від тупої травми голови.

Після 11 місяців розслідування було оголошено, що це був нещасний випадок — Лєсін травмувався в номері після декількох днів надмірного вживання алкоголю.

У березні 2016 року глава Фонду боротьби з корупцією та російський опозиційний політик Олексій Навальний знайшов документи про виїзд Лєсіна з США після смерті.

Поділитись: