ENRU

Колишньому директору «Артемсолі» повідомили про підозру — ГПУ

Прокуратура Донецької області повідомила про підозру колишньому виконавчому директору ДП «Артемсіль».

Про це повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

«Слідчим відділом прокуратури Донецької області повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст. 367 КК України колишньому виконавчому директору ДП «Артемсіль», — написала вона.

За даними прокуратури, у грудні 2014 року екс-посадовець перерахував на депозитний рахунок АТ «Банк «Фінанси та Кредит» гроші ДП «Артемсіль» у сумі $1,2 млн за договором банківського вкладу. Договір був укладений без нагальної необхідності для підприємства.

Наразі кошти банком не повернуті у зв’язку із тим, що фінансова установа ліквідована Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Крім того, у березні 2015 року підозрюваний уклав договір із підприємством на поставку ферроціаніду калію та перерахував на рахунок ТОВ понад 4,7 млн грн.

«Слідством встановлено, що ферроціанід калію закуплено у ТОВ за значно завищеною ціною, чим спричинено матеріальну шкоду держпідприємству на загальну суму понад 1,7 млн грн», — повідомила Сарган.

Колишньому посадовцю повідомлено про підозру, прокуратурою спрямовано клопотання до суду про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі понад 30,5 млн грн.

У 2016 році у Національному антикорупційному бюро повідомили, що підозрюють топ-менеджерів «Артемсолі» у зловживанні владою, що призвело до збитків на 37 мільйонів гривень.