Президент Петро Порошенко призначив командувачем Об'єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва — першого заступника командувача Сухопутних військ Збройних сил України.

Новопризначений командувач має змінити формат антитерористичної операції та керувати всіма силами та засобами Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів. На кого президент поклав такі зобов'язання, — з'ясовувало Громадське. 

Генерал-лейтенант Сергій Наєв від початку війни на Донбасі виконував завдання в зоні бойових дій, здебільшого на Донецькому напрямку. За чотири роки стрімко піднімався кар'єрними сходами: очолював штаб оперативного командування «Південь» (у 2015-му), був командувачем військ оперативного командування «Схід». У 2017 році вже був заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ, на початку березня цього року Віктор Муженко призначив Сергія Наєва заступником начальника Генерального штабу ЗСУ. І тепер — нова посада.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв (ліворуч) у зоні бойових дій на Донбасі Фото: Міністерство оборони України

Згідно із законом «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», який підписав президент на початку року, Наєв має придумати новий формат тому, що нині військові називають «АТО».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу

Також саме комадувач об'єднаного штабу визначає «райони бойових дій» та «зони безпеки, прилеглі до бойових дій», хто може перебувати на цих територіях і коли силовикам (представники поліції, Нацгвардії, Збройних сил, прикордонної служби і СБУ — ред.) застосовувати зброю. Адже в законі прописано — «за крайньої необхідності» (це словосполучення депутати внесли останнім у середині листопада).

Перед командувачем Порошенко поставив завдання «укріпити Збройні сили настільки, щоб вони були не лише обороноздатними, але й спроможними звільнити окуповані території».

«Ми змінюємо формат цієї операції, керівництво переходить до Збройних сил України, операцію змінено на операцію Об'єднаних сил. У підпорядкування керівництву Об'єднаних сил переходять представники інших військових формувань, правоохоронних органів, залучених до виконання цих завдань. Керівництво ними покладається на командувача Об'єднаних сил», — сказав Порошенко, представляючи Наєва військовим.

Президент пояснює призначення Наєва на посаду «широким досвідом керівництва органами військового управління різного рівня».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про Донбас не виключає звільнення окупованих територій військовим шляхом — інтерв'ю з Турчиновим

Ще на посаді заступника командувача Сухопутних військ Сергій Наєв виступав за відновлення в Україні військових судів.

«Коли наші правоохоронні структури порушують карні справи проти солдатів, проти генералів, потім відбувається розгляд, досудове слідство та самі суди, ми бачимо, що не досить коректно іноді поводять себе ці структури, які, на нашу думку, мали б захищати громадян, що стоять на сторожі української незалежності», — сказав Наєв під час круглого столу щодо військової юстиції.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв (ліворуч) Фото: Міністерство оборони України

Сам Сергій Наєв містом проживання вказує Дніпро, там же і служив у військовій частині №А1314. Одружений, має двох синів і доньку. Із задекларованого майна володіє квартирою в Дніпрі площею 91 квадратний метр, задекларованою, як службове житло та дачним будинком; автомобіль Toyota задекларувала дружина Наєва.

Крім, того в деклараціях Наєва за 2016 рік та 2017 рік у розділі «подарунки» зазначені суми в розмірі 135 тисяч та 139 тисяч гривень відповідно. Такий подарунок Сергію Наєву зробила людина з таким самим прізвищем і по-батькові, але на ім'я Максим. Можна припустити, що це брат новопризначеного командувача Об'єднаного штабу.

Про це пише й журналіст Левко Стек: «Найпевніше, це його рідний брат. Якщо прогуглити ім'я Максима Івановича, то можна побачити, що така людина, принаймні до останнього часу, жила в окупованому Криму. І не просто жила, а ще й працювала на державній службі в окупаційній адміністрації. Зокрема, у відділенні так званого «Пенсійного фонду РФ в республіці Крим».

Тепер у Facebook, як пише журналіст, та ж сама людина представляється працівником «Почты Крыма». Обидва вказують, що родом зі Львова. Громадське написало користувачу Фейсбуку з іменем Максим Наєв, чи справді він є родичем Сергія Наєва.

У Генштабі інформацію щодо брата Наєва, який працює в окупованому Криму, Громадському наразі не підтвердили:

«Немає в нас такої інформації, вперше чую, дякую, що повідомили, перевірятимемо», — прокоментував Богдан Сеник, начальник Управління комунікацій та преси Генштабу.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв (другий ліворуч) у зоні бойових дій на Донбасі Фото: Міністерство оборони України

Поділитись: