Командування ДШВ запевняє, що перевели «Купола» на рівнозначну посаду, щоб він ділився досвідом з іншими

У Десантно—штурмових військах запевняють, що колишнього командира батальйону 46 окремої аеромобільної бригади з позивним «Купол» після резонансного інтерв’ю The Washington Post, у якому він озвучив втрати під час боїв, призначили на рівнозначну посаду в навчальному центрі, щоб він зміг передати свій досвід іншим.
Про це заявив заступник начальника штабу командування Десантно-штурмових військ (ДШВ) Віктор Люльчак під час брифінгу в Military Media Center.
Люльчак назвав «Купола» «хорошим командиром», похвалив його за бої на Київщині, Луганщині та Херсонщині, але підкреслив, що той не отримував дозволу на інтерв’ю від командира бригади.
«Це його суб’єктивна думка. Я дуже добре знаю цю людину. Він хороший командир. Завдяки йому Макарів, можна так сказати, встояв. Не лише завдяки йому — це колективна робота. Він гарно виконував завдання на херсонському напрямку, у Соледарі», — розповів заступник начальника штабу командування ДШВ.
За його словами, командир батальйону є «одним з елементів бригади й бачить переважно те, що відбувається в його батальйоні», але він не знає про «стан справ в цілому по бригаді».
Люльчак наголосив, що тепер «Купол» зможе передати свій досвід військовослужбовцям, які приходять навчатися до навчального центру.
«Зараз він опановує цю посаду. Наступна його посада може бути начальник штабу бригади. Заступник начальника штабу бригади. А може, й командир бригади. Так що ми своїх відслідковуємо і нікого не кидаємо», — заявив заступник начальника штабу командування ДШВ.
Що сталося?
Видання The Washington Post 13 березня оприлюднило матеріал, у якому згадало про проблеми ЗСУ. Журналісти кажуть, що раніше якість ЗСУ вважалася суттєвою перевагою над росією, але зараз вона погіршилася через втрати.
Видання також поспілкувалося з командиром батальйону 46 окремої аеромобільної бригади з позивним «Купол», підрозділ якого взимку відійшов від Соледара. Командир сказав, що сотні українських солдатів просто залишили свої позиції — попри те, що «вагнерівці» просувалися вперед. Така ситуація відбувалася через те, що в бою було багато нещодавно мобілізованих недосвідчених солдатів.
За словами «Купола», за рік війни з 500 солдатів його батальйону загинули приблизно 100, ще 400 — зазнали поранень. Це призвело до повної зміни складу. За словами командира, він був єдиним військовим професіоналом у батальйоні, поставав перед труднощами через управління підрозділом, який складався з недосвідчених бійців.
Після цього командувач ДШВ ЗСУ генерал-майор Максим Миргородський вирішив понизити «Купола», перевівши його на посаду заступника командира батальйону навчального центру. У відповідь на це військовий написав рапорт на звільнення.
Що каже сам «Купол»?
22 березня на своїй сторінці у Facebook військовий прокоментував інтерв’ю. Він зазначив, що «те, що потрапило на шпальти видання — це лише частина того, що він говорив».
«Зрозумійте мене правильно: моя критика — це не бажання втоптати в бруд українську армію. Навпаки — це бажання змінити її на краще, вдосконалити, щоб якнайшвидше і найефективніше наблизити нашу перемогу», — зазначив «Купол».
Він припустив, що дозволив собі «загострені, можливо, десь перебільшені» емоції, адже він «не актор і не політик».
«Підкреслю — це моя особиста і суб’єктивна думка. Моє бачення. А не офіційна позиція військового керівництва ДШВ. Утім, наразі я з ним спілкуюся. Є конструктивний діалог і розуміння того, що потрібно змінити, щоб втрат було менше, а успіхів — більше», — наголосив військовий.
Також він закликав не «маніпулювати на його емоціях і вирваних з контексту висловлюваннях».
- Поділитися: