У 45-ій окремій артилерійській бригаді Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Сагайдачного за фактом побиття військового В’ячеслава Явного провели службове розслідування.

Міністерство оборони України повідомило, що за результатами розслідування встановили й інші факти перевищення службових повноважень та бездіяльності керівництва.

Через це міністр оборони Степан Полторак доручив притягнути до дисциплінарної відповідальності:

  • заступника командира військової частини з тилу майора Глудика Р.Л. (який безпосередньо застосував насилля до підлеглого, принижував його, окрім цього, підтверджено факти отримання ним неправомірної вигоди від батьків окремих військовослужбовців військової частини) — позбавити військового звання (при цьому позбавляється всіх звань офіцерського складу, права на вихідну допомогу, права пенсійного забезпечення, права користуватися медичними закладами Міністерства оборони);
  • старшого водія комендантського взводу старшину Ліпяніна С.Б. (який завдав тяжких тілесних ушкоджень військовослужбовцю військової частини, унаслідок яких було спричинено розрив селезінки) — звільнити з лав Збройних Сил України у зв’язку зі службовою невідповідністю, (при цьому він буде позбавлений права на отримання вихідної допомоги при звільненні та право перебувати на квартирному обліку для отримання житла);
  • командира військової частини Терещука О.М. та заступника командира з виховної роботи Рогова О.В. за неналежне виконання службових обов’язків, бездіяльність та неприйняття відповідних управлінських рішень по зазначених фактах, — попередити про повну службову невідповідність;
  • командиру взводу зв’язку батареї лейтенанту Берездецькому Ю.Р., який не забезпечив належний стан військової дисципліни під час проведення занять, де військовослужбовцю було завдано тілесних ушкоджень — оголосити сувору догану.

У Міноборони наголосили, що дії майора Глудика і старшини Ліпяніна містять ознаки кримінального правопорушення, «правове рішення по якому здійснюють правоохоронні органи».

«Кожного керівника, який перевищує свої службові повноваження щодо підлеглих, буде суворо покарано», — додав Полторак.

17 липня під час занять військовослужбовець-контрактник, 28-річний В’ячеслав Явний отримав трамву, після якої втратив селезінку. У коментарі «Радіо Свобода» він розповів, що старшина Сергій Ліпянін вдарив його у лівий бік під час заняття і від отриманої травми він потрапив у шпиталь. 

«Я випадково на заняттях заснув і зайшов старшина Сергій Ліпянін, підійшов до мене і з боку вдарив. Мені стало погано, мене відправили у санчастину, а там сказали, що нічого не сталось. На другий день начальник штабу забрав мене у Новояворівськ у лікарню. Я добу ходив із розірваною селезінкою, погано себе почував, лікарі сказали, що якби пізніше звернувся, то втратив би життя», – каже солдат. Його перевели на на лікування в госпіталі у Львові. 

Правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження за частиною 4 статті 426 – перевищення військовою службовою особою влади, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 7 років. Слідство у цій справі триває.

Військовослужбовець півтори роки тому підписав контракт зі Збройними силами України і служить у 45-й окремій артилерійській бригаді, що тимчасово дислокується у Яворівському районі.

Раніше міністр оборони позбавив звань і понизив 5 військових чиновників через ймовірну крадіжку 204 тонни дизельного палива та 2,5 тонни бензину, що спричинило державі збитків на суму 6,4 мільйонів гривень.

Поділитись: