УКРАЇНА

Міністр оборони позбавив звань і понизив 5 військових чиновників

24 липня, 2018 21:09
УКРАЇНА/Міністр оборони позбавив звань і понизив 5 військових чиновників
Зберегти
Вигляд
lead
Міністр оборони України Степан Полторак позбавив усіх військових звань начальника 46-го Об'єднаного центру забезпечення Збройних сил України в Одесі Євгенія Короля і начальника складу пального та мастильних матеріальних 46 Об’єднаного центру забезпечення підполковника Андрія Мосунова, а також понизив начальнка відділу зберігання пального та пально-мастильних матеріалів складу пального та мастильни

Міністр оборони України Степан Полторак позбавив усіх військових звань начальника 46-го Об'єднаного центру забезпечення Збройних сил України в Одесі Євгенія Короля і начальника складу пального та мастильних матеріалів 46 Об’єднаного центру забезпечення підполковника Андрія Мосунова. Також Полторак понизив начальнка відділу зберігання пального та мастильних матеріалів складу пального цього ж центру Олександра Ляляєва.

Міністр звернувся до військової прокуратури України про початок кримінального провадження через виявлені зловживання цими чиновниками, повідомив він у Facebook.

«Вважаю неприпустимим таке ставлення до службових обов'язків офіцерів, які мали забезпечувати та контролювати стан справ у вищезазначеному підрозділі, а не створювати передумови для крадіжок майна армії. Усі результати перевірок передані мною Військовому прокурору для прийняття відповідних правових рішень та подальшого притягнення до відповідальності винних посадових осіб», — заявив він.

Короля і Мосунова позбавили всіх звань офіцерського складу, права на вихідну допомогу, права на пенсію військовослужбовця, права користуватися медичними закладами Міністерства оборони. Ляляєв буде призначений на нижчу посаду до іншої військової частини.

Окрім Короля, Мосунова та Ляляєва, Полторак також наклав дисциплінарні стягнення також наклали на старшого офіцера відділу забезпечення пальним та мастильними матеріалами управління забезпечення пальним та мастильними матеріалами Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу ЗСУ підполковника Ізваріна Дмитра Сергійовича. Його звільнили з військової служби за службовою невідповідності (при цьому він буде позбавлений права на отримання вихідної допомоги при звільненні та право перебувати на квартирному обліку для отримання житла).

А також щодо начальника Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України полковника Кубаля Руслана Володимировича. Його понизити в посаді (буде призначений на нижчу посаду в органах військового управління).

Голова комісії, яка здійснювала перевірку в 46-му об'єднаному центрі забезпечення в Одесі, Дмитро Марченко, керівництво військової частини створило умови, за яких стала можливою крадіжка 204 тонни дизельного палива та 2,5 тонни бензину.

У результаті цього державі було завдано збитків на суму 6,4 мільйонів гривень.

Також за попередньою оцінкою не врахованого майна на цій базі було виявлено на суму 1,1 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017-го детективи НАБУ затримали чотирьох осіб у справі про корупційні схеми із закупівлею палива для армії.  Двом високопосадовцям Міністерства оборони вручили підозру — Ігорові Павловському і директору Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Володимирові Гулєвичу.

За інформацією НАБУ, чиновники Міноборони завдали Україні збитків майже на 150 мільйонів гривень через корупційні схеми із закупівлею палива для армії.

Міністр оборони Степан Полторак переконаний, що його заступник Ігор Павловський повинен нести відповідальність у разі, якщо в суді доведуть його причетність до розтрати понад 149 мільйонів гривень бюджетних коштів.

6 грудня суд залишив на посаді Павловського, підозрюваного у розтраті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманих високопосадовців Міноборони.

Пов`язані новини