Світ

У Росії підтримали законопроекти про заборону фейкових новин та образи влади в інтернеті

Новая Газета
Світ/У Росії підтримали законопроекти про заборону фейкових новин та образи влади в інтернеті
Зберегти
Вигляд
Комітет Державної думи РФ з безпеки підтримав законопроекти про заборону розповсюдження фейковий новин та про образу влади в інтернеті.

Один із законопроектів передбачає заборону публікації в ЗМІ та інтернеті «недостовірної суспільно важливої інформації, поширюваної під виглядом достовірних повідомлень». Другий документ дозволяє блокувати матеріали, в яких є «явна неповага» до суспільства, представникам влади та державних символів.

Автором обох законопроектів є глава комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і держбудівництва РФ Андрій Клішас. В інтерв’ю «Новой газете» він заявляв, що інформація в інтернеті повинна регулюватися так, щоб люди могли критикувати органи влади, але без підміни «змістовної дискусії просто нецензурщиною».

Клішас пояснив, що важливо враховувати контекст та основний посил інформації: «Як в художніх творах є мат, спрямований на образу когось, а є художній прийом. Тому якщо в контексті своєї програми той же самий Познер буде використовувати слово «Госдура», складу (злочину — ред.) тут ніякого не буде. Але якщо метою цих висловлювань буде виключно образа, то так, це може бути розцінено як склад».

Заступник голови комітету Держдуми Ернест Валєєв, заявив, що сам порядок визначення матеріалів, які повинні вилучатися, треба додатково обговорити, однак механізм, який пропонується для видалення інформації, вже існує і його готові підтримати, передає ТАСС.

Пов`язані новини