Парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав голосування в другому читанні за законопроєкт «Про місто Київ — столицю України».

Про це повідомив заступник голови комітету, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Качура.

«Комітет одноголосно підтримав законопроєкт «Про місто Київ — столицю України» до другого читання. Буду вимагати проведення позачергового засідання для прийняття закону в цілому», — написав він.

Йдеться про законопроєкт №2143-3, який пропонує розділити повноваження міського голови й голови Київської міської державної адміністрації. Депутатська ініціатива передбачає, що голова КМДА не може обіймати дві посади одночасно.

Повноваження Київської міської держадміністрації автори планують передати Київському магістрату, який, зокрема, відповідатиме за цільове призначення земельних ділянок у Києві.

Відповідно до проєкту закону, склад Київради скорочують до 80 депутатів, яких зараз 120. Також документ повертає районні ради, які утворює та ліквідовує Київрада.

Чому це важливо: команда президента Володимира Зеленського, схоже, намагається усунути міського голову Києва Віталія Кличка від влади у Києві або ж хоча б зменшити його повноваження.

Кличку цей законопроєкт не сподобався: він пропонував передати його на розгляд Венеційської комісії, назвавши це «ініціативою, спрямованою проти киян». Мовляв, ідеться про централізацію влади, неможливість для киян ухвалити статут столиці, окрему виборчу систему, надмірні повноваження голови КМДА.

Поділитись: