Профільний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт про державний бюджет на 2020 рік у другому читанні. Рада має голосувати за нього 14 листопада.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

«Вчора Комітет Верховної Ради з питань бюджету розглянув і підтримав до другого читання законопроєкт №2000. Сьогодні парламент має розглянути законопроєкт про держаний бюджет на 2020 рік і вирішити, на якій точці нашого маршруту ми опинимося», — повідомили у Мінфіні.

3 листопада, на позачерговому засіданні уряду, Кабмін затвердив проєкт бюджету на 2020 рік до другого читання.

Зазначимо, що державний бюджет до другого читання враховує оновлений макроекономічний прогноз уряду, зокрема щодо курсу валют. Так, у бюджеті до першого читання закладали курс валют га рівні 28,2 гривні за долар. У новому прогнозі курс закладають на рівні 27 гривень за долар.

18 жовтня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт про бюджет на 2020 рік.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкту.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєктів, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

Поділитись: