Комітет Верховної Ради з питань свободи слова заборонив журналістам «Слідства.інфо» відвідувати свої засідання та позбавив їх акредитації.

Про це повідомила головредка видання Анна Бабінець.

«Ми отримали листа від прес-служби про те, що всіх журналістів нашої агенції позбавлено акредитації, оскільки ми не всебічно висвітлюємо роботу Верховної Ради», — розповіла вона.

У листі зазначається, що видання нібито не відповіло на запит комітету щодо матеріалів про висвітлення його діяльності, а власний моніторинг комітету «не підтвердив наявність публікацій щодо діяльності Верховної Ради».

У коментарях Бабінець заперечила, що «Слідство.інфо» не пише про Верховну Раду, як приклад вона зокрема нагадала розслідування про румунське громадянства депутата Олександра Дубінського.

Зазначимо, що у статті 26 закону «Про інформацію» є вичерпний перелік причин, через які журналістів можуть позбавити акредитації. Це:

  • подання ним відповідної заяви;
  • неодноразового грубого порушення ним обов'язків, визначених цією статтею;
  • звернення засобу масової інформації, за поданням якого здійснена акредитація.

Причини «не висвітлюють роботу Верховної Ради» у законі немає.

Депутат від «Слуги Народу» Олександр Санченко, який входить до складу комітету, прокоментував цю ситуацію.

«Нам прес-служба Апарату ВР презентувала великий список журналістів, як вони сказали, не роблять матеріали про ВР. З проханням, щоб цей перелік позбавити акредитації, бо тепер є більш суттєві обмеження по кількості в ложі де журналісти. Щоб там поміщались ті, хто точно робить матеріали про ВР», — написав він.

Він пообіцяв «зорганізувати» апарат ради та ЗМІ, щоби розв'язувати цю проблему. На наше запитання, чи є список ЗМІ, яких позбавили акредитації, Санченко відповів: «В тім то і справа, що їх там в поданому взагалі не було. Розбираємося зараз з Апаратом, що за самодурство».

Поділитись: