ENRU

Комітет Ради підтримав притягнення Добкіна до відповідальності

Регламентний Комітет Ради визнав обґрунтованим подання ГПУ щодо народного депутата «Опозиційного блоку» Михайла Добкіна.

Відповідне рішення комітет ухвалив під час розгляду подання Генеральної прокуратури України на притягнення Добкіна до кримінальної відповідальності. Питання винесуть на загальне голосування до парламенту.

Таким чином, комітет Ради розглянув усі три подання ГПУ на Михайла Добкіна: зняття недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності і арешт.

Зауважується, що комітет визнав обґрунтованим подання на надання згоди про притягнення Добкіна до кримінальної відповідальності. При цьому комітет вважає недостатньо обґрунтованим, але законним подання щодо затримання і арешту Добкіна.

Сам Добкін під час засідання сказав, що підтримує зняття недоторканості і готовий захищати свої інтереси в суді.

У свою чергу, генеральний прокурор України Юрій Луценко під час засідання просив дати згоду не тільки на притягнення до кримінальної відповідальності, а й затримання і арешт Добкіна, оскільки побоюється, що він може вплинути на хід слідства і знищити документи.

Нагадаємо, 29 червня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Ради подання про позбавлення Добкіна недоторканності.

Добкіна підозрюють у сприянні відчуженню державної землі для будівельного кооперативу «Авантаж» та ОК «Житлобуд-1», які нанесли місту понад 178 мільйонів гривень збитків. Депутату загрожує до 12 років ув'язнення.

11 липня Верховна рада позбавила недоторканності трьох депутатів, двом народним обранцям імунітет зберегли. Детальніше читайте в матеріалі Громадського — Три на два: як депутатів позбавляли імунітету.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram