Профільний комітет Ради вирішив повернути Парубію подання про притягнення до кримінальної відповідальності депутатів Вілкула та Колєснікова.

Комітет Верховної Ради України з питань регламенту та організації роботи парламенту повернув спікеру Андрію Парубію подання Генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності депутатів «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова.

Про це йдеться в рішенні комітету.

Як стверджують Вілкул та Колєсніков, вони зверталися до Парубія та першого заступника керівника Апарату — керуючого справами Петра Боднара — з проханням надати матеріали ГПУ, але не отримали їх.

Також зазначається, що роз’яснення Генпрокуратури у цих справах комітету надав заступник генпрокурора Юрій Столярчук, проте членам комітету ВР невідомий його статус у цих кримінальних провадженнях.

Крім того, ГПУ не відповіли на запитання комітету. Також йдеться, що «підстав для надання відомостей досудових розслідувань та копій матеріалів кримінальних проваджень особам, які не є у них стороною, немає».

Водночас у рішенні комітету наголошується, що частина перша 222 статті КПК надає комітету дозвіл на розголошення відомостей, що містяться у поданнях та доданих до них матеріалів.

У зв’язку з усім зазначеним, профільний комітет Ради вирішив повернути Парубію подання про притягнення до кримінальної відповідальності депутатів Вілкула та Колєснікова.

Нагадаємо, раніше комітет з питань регламенту та організації роботи парламенту повернув Парубію подання на депутата «Опозиційного блоку» Сергія Дунаєва.

Як повідомлялося, НАБУ порушило справу проти депутата Вілкула через можливе приховування нерухомості.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс подання до Верховної Ради щодо притягнення до кримінальної відповідальної депутата Вілкула. Того ж дня генпрокурор просив Раду притягнути до кримінальної відповідальності депутата Колєснікова.

Дмитро Колєсніков у період з 24 грудня 2012 року по 2 березня 2014 року обіймав посаду голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Олександр Вілкул був главою Дніпропетровської облдержадміністрації з березня 2010 до 24 грудня 2012-го. 

Поділитись: