УКРАЇНА

Комітет Ради пропонує заборонити зйомку депутатів у парламенті без їхньої згоди

1 серпня, 2018 19:11
УКРАЇНА/Комітет Ради пропонує заборонити зйомку депутатів у парламенті без їхньої згоди
Зберегти
Вигляд
Регламентний комітет Верховної Ради пропонує заборонити журналістам зйомки народних депутатів без їхньої згоди.

Регламентний комітет Верховної Ради пропонує заборонити журналістам зйомки народних депутатів без їхньої згоди.

Про це йдеться у листі за підписом голови комітету Павла Пинзеника, який оприлюднила у Facebook заступниця очільника комітету з питань свободи слова Ольга Червакова.

Крім того, комітет пропонує вилучати у журналістів відео з депутатами, зняте в Верховній Раді, якщо депутат особисто не дав дозволу на зйомку.

Комітет вважає, що робота журналістів у Раді має бути «відкритою».

«Зйомка, яка проводиться відкрито, має бути не прихованою (не таємною) для особи, щодо якої здійснюється ця зйомка. Припускається зйомка особи без її згоди, якщо вона проводиться, зокрема, відкрито в публічних місцях, поки особа, яку знімають на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку не висловить своє заперечення щодо цього, у такому разі зйомка повинна бути припинена, а моменти запису з участю цієї особи вилучені», — йдеться у листі.

Комітет посилається на статтю 307 Цивільного Кодексу України, якою передбачено, що фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою.

Водночас Червакова зазначала, що вилучення відео чи фотоматеріалів Кримінальним Кодексом трактується як злочин, а Конституцією України і законом про інформацію — як цензура.

Вона нагадала, що 171 стаття Кримінального кодексу говорить, що за незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів загрожує до 3 років в’язниці, а за вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків — 4 роки.

Нагадаємо, 9 липня Комітет з питань регламенту та організації діяльності Ради розглянув звернення прес-служби Апарату ВРУ щодо обмеження доступу журналістів до кулуарів.

У своєму рішенні Комітет рекомендував створити окремий прес-центр для журналістів на третьому поверсі ВР, а також забирати акредитацію в журналістів, які порушують законодавство або «журналістську професійну етику».

Згодом спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що жодних обмежень для роботи журналістів у кулуарах ради не буде. Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Пов`язані новини