Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді відхилити у першому читанні законопроект щодо засудження діяльності підрозділів міліції «Беркут» під час протестів 2013-2014 року і тимчасової окупації території України та заборону пропаганди їхньої символіки.

Про це йдеться на сайті Раді за підсумками засідання комітету.

«Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні відхилити зазначений проект Закону», — ідеться у повідомленні.

Представник громадської організації «Правозахисна ініціатива» та Асоціації УМДПЛ Михайло Каменєв, який готував цей законопроект, повідомив Громадському, що комітет розглядав проект 27 лютого «за зачиненими дверима».

За словами Каменєва, на початку засідання не було кворуму депутатів (прийшли 9 з необхідних 11) й засідання скасували — «журналісти та активісти пішли». Утім за десять хвилин працівників секретаріату знову покликали до кабінету, адже прийшли ще троє депутатів.

Також на засіданні не влаштували відеотрансляцію, як це робили зазначив, зазначив Каменєв.

Комітет також розглянув законопроект без його ініціаторів — Мустафи Найєма та Олени Сотник.

Мустафа Найєм зазначив Громадському, що поки що не знає, як реагувати на таку ситуацію — «ми будемо зараз вирішувати, як реагувати, насправді це дивна історія».

Дивною ситуацію також назвав власне Каменєв, зазначивши, що ходить на засідання з вересня 2016 року — «й ніколи такого не було». Він припускає, що, можливо, на комітеті не хочуть «публічно говорити про засудження Беркуту».

Зазначимо, що рішення комітету має рекомендаційний характер.

Як зазначено в пояснювальній записці законопроекту, документ пропонує засудити діяльність підрозділів міліції «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 – лютого 2014 року і тимчасової окупації території України як протиправну та встановити законодавчу заборону пропаганди їхньої діяльності.

Нагадаємо, 30 листопада 2013 року представники спецпідрозділу «Беркут» витіснили протестувальників за межі Майдану Незалежності, застосували проти них силу й спецзасоби, приводом для цього слугувало встановлення новорічної ялинки в центрі міста, чому ніби заважали протестувальники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖВсе одно обрав би службу в «Беркуті» — обвинувачений у розстрілах Небесної сотні

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 95 людей (82 мітингувальники та 13 силовиків).

Поділитись: