Лютий 2014-го. За три місяці протестів на Майдані вбито 82 активісти. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляє про ліквідацію спецпідрозділу міліції «Беркут». Частина бійців тікає з України. Частину відправляють на службу в зону бойових дій на Донбасі. Багато хто лишається на службі у перейменованому з «Беркуту» полку поліції особливого призначення. Дехто навіть попри судові справи проти них та участь у розгоні Майдану. Що ж змінилося? Що насправді сталося з «Беркутом» та хто керує полком сьогодні?

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

Нагадаємо, 30 листопада 2013 року представники спецпідрозділу «Беркут» витіснили протестувальників за межі Майдану Незалежності, застосували проти них силу й спецзасоби, приводом для цього слугувало встановлення новорічної ялинки в центрі міста, чому ніби заважали протестувальники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все одно обрав би службу в «Беркуті» — обвинувачений у розстрілах Небесної сотні

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 95 людей (82 мітингувальники та 13 силовиків).

Поділитись: