Комітет Верховної Ради з питань свободи слова рекомендував голові парламенту Андрію Парубію запросити керівництво Національної поліції, щоби воно відзвітувало по справі Павла Шеремета на засіданні парламенту.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова рекомендував голові парламенту Андрію Парубію запросити керівництво Національної поліції, щоби воно відзвітувало по справі Павла Шеремета на засіданні парламенту.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

«Ми просили бути публічними наші правоохоронні органи. Очевидно, що хотілося б почути звіт, але звітів ми не почули від жодної державної структури», — зазначила голова комітету Вікторія Сюмар.

Зазначимо, що представники МВС не з’явилися на засідання комітету. Водночас, вони надіслали листа, в якому йдеться про стан розслідування вбивства Павла Шеремета. 

Зокрема, слідством і досі розглядається 5 версій мотиву злочину. 

Також у поліції повідомили, що допитали колишнього спвіробітника СБУ Устименка, який в ніч перед вбивством знаходився поблизу будинку Шеремета і про якого стало відомо завдяки розслідуванню журналістів програми «Слідство.Інфо».

Сюмар зазначила, що комітету вдалося домовитися з Комітетом із захисту журналістів, базованим у Нью-Йорку, про те, що вони готують відповідний звіт щодо вбивства Павла Шеремета.

«Вони будуть спілкуватися з усіма органами влади і вони готові представити нам цей звіт 12 липня. Дуже хотілося б і ми будемо рекомендувати, щоб ця справа була значно більше підзвітною. Без постійних пояснень і звітів про те, що зроблено у справі — це не сприяє довірі до влади загалом. Нам потрібні такі звіти і таке інформування», — сказала Сюмар.

Нагадаємо, Міжнародний Комітет захисту журналістів готує доповідь про вбивство Шеремета. Делегація буде в Києві з 10 липня по 12 липня в повному складі, йдеться у заяві комітету.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

Вибух стався о 7:45 ранку на розі вулиці  Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану McDonalds.

10 травня журналісти «Слідство.Інфо» презентували розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством. Пізніше в СБУ заявили, що Устименко був звільнений  2014-го року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Вбивство Павла»: розслідування загибелі журналіста Шеремета. 

Порошенко закликав правоохоронців публічно прозвітувати щодо справи Шеремета.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: