ENRU

Міжнародний Комітет захисту журналістів готує доповідь про вбивство Шеремета

Комітет захисту журналістів (CPJ), здійснить адвокаційний візит до Києва для представлення спеціальної доповіді про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Делегація буде в Києві з 10 липня по 12 липня в повному складі, йдеться у заяві комітету.

«Ми надіслали запити про зустрічі з високопоставленими українськими урядовцями, включно з президентом Порошенком, прем'єр-міністром Гройсманом, міністром внутрішніх справ Аваковим, генеральним прокурором Луценком, головою Національної поліції Князєвим та головою СБУ Грицаком. Ми сподіваємось обговорити результати нашого звіту безпосередньо з ними», — йдеться у заяві CPJ.

Комітет наголошує, що розслідування вбивства журналіста затягується, досі не покарані винні.

«Павло Шеремет був шанованим колегою і другом Комітету захисту журналістів. В 1998 році ми нагородили Шеремета нашою Міжнародною Премією Свободи Преси, щоб визнати його мужність, професійні репортажі на тлі переслідувань і несприятливих умов.  І ми продовжували підтримувати зв'язок з ним протягом багатьох років, іноді повідомляючи про нові напади і утиски проти нього», — розповіли в комітеті.

До делегації входять виконавчий директор Джоел Саймон, член Ради директорів Алан Расбріджр — колишній головний редактор The Guardian в Лондоні; представник в ЄС Том Гібсон, який завітає з Брюсселя; Ніна Огнянова, координатор програми Комітету (CPJ) в Європі та Центральній Азії.

Також до комітету приєднаються члени сім’ї Шеремета – його матір Людмила та донька Єлизавета.

Після зустрічей з українськими чиновниками, комітет проведе прес-конференцію в Києві 12 липня в Кризовому Медіа Центрі для представлення та розповсюдження  звіту про вбивство Павла Шеремета, а також розповість про суть і результати  зустрічей з урядом.

«Ми уважно стежимо за середовищем преси в Україні з початку 1990-х років, тому наша перспектива представництва і захисту прав і інтересів свободи преси закріплена в ґрунтовних дослідженнях і спирається на добре розуміння політичної реальності України», — додаєтсья у заяві CPJ.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

Вибух стався о 7:45 ранку на розі вулиці  Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану McDonalds.

10 травня журналісти «Слідство.Інфо» презентували розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством. Пізніше в СБУ заявили, що Устименко був звільнений  2014-го року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Вбивство Павла»: розслідування загибелі журналіста Шеремета. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram