Комітет захисту журналістів (CPJ), здійснить адвокаційний візит до Києва для представлення спеціальної доповіді про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Комітет захисту журналістів (CPJ), здійснить адвокаційний візит до Києва для представлення спеціальної доповіді про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Делегація буде в Києві з 10 липня по 12 липня в повному складі, йдеться у заяві комітету.

«Ми надіслали запити про зустрічі з високопоставленими українськими урядовцями, включно з президентом Порошенком, прем'єр-міністром Гройсманом, міністром внутрішніх справ Аваковим, генеральним прокурором Луценком, головою Національної поліції Князєвим та головою СБУ Грицаком. Ми сподіваємось обговорити результати нашого звіту безпосередньо з ними», — йдеться у заяві CPJ.

Комітет наголошує, що розслідування вбивства журналіста затягується, досі не покарані винні.

«Павло Шеремет був шанованим колегою і другом Комітету захисту журналістів. В 1998 році ми нагородили Шеремета нашою Міжнародною Премією Свободи Преси, щоб визнати його мужність, професійні репортажі на тлі переслідувань і несприятливих умов.  І ми продовжували підтримувати зв'язок з ним протягом багатьох років, іноді повідомляючи про нові напади і утиски проти нього», — розповіли в комітеті.

До делегації входять виконавчий директор Джоел Саймон, член Ради директорів Алан Расбріджр — колишній головний редактор The Guardian в Лондоні; представник в ЄС Том Гібсон, який завітає з Брюсселя; Ніна Огнянова, координатор програми Комітету (CPJ) в Європі та Центральній Азії.

Також до комітету приєднаються члени сім’ї Шеремета – його матір Людмила та донька Єлизавета.

Після зустрічей з українськими чиновниками, комітет проведе прес-конференцію в Києві 12 липня в Кризовому Медіа Центрі для представлення та розповсюдження  звіту про вбивство Павла Шеремета, а також розповість про суть і результати  зустрічей з урядом.

«Ми уважно стежимо за середовищем преси в Україні з початку 1990-х років, тому наша перспектива представництва і захисту прав і інтересів свободи преси закріплена в ґрунтовних дослідженнях і спирається на добре розуміння політичної реальності України», — додаєтсья у заяві CPJ.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

Вибух стався о 7:45 ранку на розі вулиці  Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану McDonalds.

10 травня журналісти «Слідство.Інфо» презентували розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством. Пізніше в СБУ заявили, що Устименко був звільнений  2014-го року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Вбивство Павла»: розслідування загибелі журналіста Шеремета. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: