Політика / Вибори

Комітет виборців заявив про першу незаконну агітацію кандидатів у президенти

Комітет виборців України
Політика/Вибори/Комітет виборців заявив про першу незаконну агітацію кандидатів у президенти
Зберегти
Вигляд
Комітет виборців України повідомив про перші факти незаконної агітації під час президентської кампанії-2019.

Зокрема, у Києві та інших областях помітили білборди з агітацією на користь депутата від «БПП» Сергія Капліна та голови «Самопомочі» Андрія Садового.

Ці білборди не мали відомостей про установу, яка надрукувала їх, тираж, замовників тощо. Їх встановили до початку виборчого процесу, однак після його старту 31 грудня така вихідна інформація має бути вказана згідно з законом «Про вибори президента України».

Такі ж порушення знайшли в агітації на користь засновника руху «Справедливість» Валентина Наливайченка. Матеріали про нього знайшли у низці українських інтернет-видань, але вони не були оплачені з виборчого фонду кандидата у президенти, адже також розміщувалися ще до його офіційної реєстрації.

У КВУ наголосили, що коли ці агітаційні матеріали розміщували до початку президентської кампанії, — вони не вважалися передвиборчою агітацією. Однак після того, як Каплін, Садовий та Наливайченко зареєструвалися у ЦВК як кандидати, усі матеріали щодо них мають розміщуватися згідно з законом.

Якщо кандидати заявляють, що не мають стосунку до вже розміщених агітаційних матеріалів, то вони мали б звернутися до суду, додали в КВУ.

Раніше рух «ЧЕСНО» повідомив, що на Київщині помітили агітаційну газету з Порошенком, хоча він ще не заявляв про участь у виборах.

В Україні 31 грудня розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Вона триватиме 90 днів. Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.

Станом на грудень вже налічується понад 30 кандидатів, які оголосили про набір брати участь у президентських перегонах. Зокрема, про намір балотуватися в президенти заявили лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, міський голова Львова Андрій Садовий, голова «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, народна депутатка від БПП Ольга Богомолець тощо.

Петро Порошенко заявив, що оголосить про балотування на виборах після початку виборчої кампанії.

Пов`язані новини