Комітет захисту журналістів закликав президента України Володимира Зеленського зробити свободу преси пріоритетною.

Про це йдеться у зверненні Комітету до глави Української держави.

«Останніми роками ряд українських журналістів зіткнулися з репресивними атаками за свою діяльність, що свідчить про погіршення свободи преси в країні», — йдеться у зверненні.

Зокрема, в організації наголосили, що неодноразово закликав українську владу провести ретельне і незалежне розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, якого 20 липня 2016 року підірвали у власному авто у центрі Києва, і притягнути винних осіб, включно з організаторами, до відповідальності.

«Поточна безкарність у вбивствах журналістів створює негативний вплив на пресу країни, особливо серед журналістів, які займаються потенційно чутливими та спірними питаннями», — додали у Комітеті.

Крім того, організація закликала звільнити керівника бюро російського державного інформаційного агентства «РИА-Новости» у Києві Кирила Вишинського, якого в Україні обвинувачують у державній зраді.

Також Комітет захисту журналістів закликав президента використати усі можливі важелі впливу для звільнення позаштатного журналіста «Радіо Свободи» Станіслава Асєєва, який вже два роки перебуває у полоні бойовиків на Донбасі, а також українського політв'язня, кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка, якого незаконно засудили в Росії до 12 років за «шпигунство».

Нагадаємо, п’ятий президент України Петро Порошенко влітку 2017 року пообіцяв родині убитого журналіста Павла Шеремета та місії Комітету захисту журналістів розслідувати справу, провести прес-конференцію і поінформувати про перебіг розслідування.

Своєю чергою, очільник Комітету Джоел Саймон заявив Громадському, що упродовж тривалого часу нічого не відбулося, що свідчить про безкарність убивств журналістів в Україні, а також про те, що влада не може захистити медіа.

Поділитись: