Німецький виробник автомобілів BMW і французька авіабудівна компанія Airbus заявили, що готові перенести виробництво за межі Британії, якщо Лондон найближчим часом не домовиться про умови виходу з Євросоюзу.

Німецький виробник автомобілів BMW і французька авіабудівна компанія Airbus заявили, що готові перенести виробництво за межі Британії, якщо Лондон найближчим часом не домовиться про умови виходу з Євросоюзу.

Про це пише BBC.

Глава британської філії BMW Іан Робертсон заявив, що компанія, яка виробляє в Британії автомобілі марок Mini і Rolls Royce, готова чекати тільки до кінця літа.

«Якщо ясність (з приводу економічної угоди ЄС і Британії, — ред.) чи не з'явиться протягом наступної пари місяців, ми почнемо готувати план на випадок непередбачених обставин ... а це означає, що Британія стане менш конкурентоспроможною», — заявив він.

На підприємствах автовиробника в Британії працює близько 8 тисяч працівників.

Корпорація Airbus — на яку в Британії працюють 14 тисяч осіб — також попередила, що перенесе виробництво, якщо Британія покине єдиний європейський ринок і митний союз ЄС без угоди про перехідний період.

Британський уряд тим часом наполягає, що зуміє домогтися вигідної угоди, в тому числі для промисловості.

У митному союзі, куди входять 28 країн-членів ЄС, діють однакові тарифи на товари, що імпортуються з третіх країн.

Оглядач BBC Саймон Джек вважає, що заява компанії Airbus, хоч і мало кого-то порадувала, була сприйнята в уряді як «відверта і чесна заява про те, що очікує британську економіку».

Водночас, як повідомляє BBC, прем'єр-міністрка Британії Тереза ​​Мей раніше виключила можливість залишитися у митному союзі.

Британія офіційно виходить з Євросоюзу 29 березня 2019 року.

Раніше повідомлялось, що Brexit коштував кожній британській родині 900 фунтів стерлінгів — саме на стільки зменшились доходи британських домогосподарств після проведення референдуму.

Нагадаємо, що остаточна вартість Brexit для Британії сягне 55 мільярдів євро. Цю суму країна має сплатити ЄС до 2064 року.

Міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон повідомив, що Євросоюз обмежує дії країни щодо запровадження санкцій проти Росії. На його думку, після виходу Британії з ЄС політика санкцій проти Росій буде набагато суворішою.

Поділитись: