Остаточна сума платежів, які британський уряд виплатить Євросоюзу через Brexit сягне 39 мільярдів фунтів або 55 мільярдів євро.

Остаточна сума платежів, які британський уряд виплатить Євросоюзу через Brexit сягне 39 мільярдів фунтів або 55 мільярдів євро.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на висновок британських аудиторів.

Згідно з повідомленням, наприкінці минулого року прем’єрка Британії Тереза Мей домовилась з урядами 27 країн ЄС. В угоді зазначалось, що після виходу з ЄС Велика Британія муситиме відшкодувати втрати на рівні від 35 до 39 мільярдів фунтів стерлінгів.

«Такий «рахунок за Brexit» є ще доволі оптимістичним, адже на початку переговорів про вихід Британії з ЄС називалась сума у 100 мільярдів євро», — повідомляє Bloomberg.

Там також зазначають, що фінальна сума все ще може зрості, адже вона залежить від оцінки казначейства.

«Рахунок за Brexit» призначений відшкодувати економічні втрати ЄС та буде повністю виплаченим приблизно до 2064 року.

Раніше голова Європейської Ради Дональд Туск надіслав лідерам країн-членів ЄС стратегію взаємовідносин з Британією, яку планувалося затвердити в березні.

Наприкінці лютого Єврокомісія оприлюднила проект угоди щодо Brexit. Згідно з ним, Британія має остаточно вийти з ЄС 30 березня 2019 року.

У Британії запропонували відтермінувати остаточний вихід з ЄС через затягування переговорного процесу.

Крім цього, на переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період до 2020 року.

Раніше повідомлялося, що після виходу Британії з ЄС паспорти громадян країни буде друкувати голландська компанія Gemalto N.V.

Поділитись: