Телекомпанія АВС відсторонила від ефіру головного кореспондента з журналістських розслідувань Браяна Росса, який припустився помилки в повідомленні про готовність Майкла Флінна свідчити проти президента США Дональда Трампа.

Телекомпанія АВС відсторонила від ефіру головного кореспондента з журналістських розслідувань Браяна Росса, який припустився помилки в повідомленні про готовність Майкла Флінна свідчити проти президента США Дональда Трампа.

Як пише BBC, ця помилка вплинула на курс долара і вартість акцій на фондовому ринку.

Напередодні екс-радник Трампа з нацбезпеки визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень ФБР щодо можливого втручання Росії в президентські вибори в США 2016 року.

Передаючи цю новину, співробітник ABC сказав, що Флінн готовий дати свідчення проти Трампа, членів його сім'ї і високопоставлених співробітників Білого дому. Журналіст при цьому посилався на власне джерело.

З повідомлення ведучого випливало, що Трамп, ще будучи кандидатом, попросив Флінна, який брав участь у його виборчій компанії, «встановити контакт з російськими представниками».

Пізніше АВС опублікувала виправлення: співрозмовник Росса уточнив, що Трамп доручив Флінну і «вузькому колу старших радників» шукати можливі способи поліпшити відносини з Росією, але зробив це вже після виборів. А можливою точкою дотику з Кремлем могла стати співпраця в боротьбі з «Ісламською державою».

АВС наголосила, що, як тільки в редакції усвідомили помилку, вона була виправлена як в ефірі, так і на сайті АВС.

За цей час, як зазначає Reuters, основні американські фондові індекси впали більш ніж на 1%, а долар подешевшав до євро на 0,2%.

Зрештою в телекомпанії ABC вирішили усунути кореспондента Росса від роботи на 4 тижні. Зарплату весь цей місяць він отримуватиме.

2 грудня президента Трамп, коментуючи заяву Флінна, сказав, що між його президентською кампанією та Росією «не було ніякої змови».

1 грудня Флінн визнав, що давав неправдиві свідчення ФБР щодо контактів з Росією та заявив, що готовий свідчити проти Трампа. 

Майкла Флінна звинуватили у «неправдивих свідченнях», які він дав ФБР у січні цього року.

Флінн пробув на посаді лише 24 дні пішов у відставку у лютому 2017-го року після скандалу через контакти з послом РФ в США Кісляком.

За даними Reuters, Флінн і посол Росії в США Сергій Кисляк обговорювали створення неофіційного каналу зв'язку між главою Білого дому і президентом Росії Володимиром Путіним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втратити довіру: чому подав у відставку радник Трампа

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile