Група компаній «РГК», кінцевим власником якої є український олігарх Дмитро Фірташ, планує оскаржити штраф Антимонопольного комітету у сумі 278 мільйонів гривень у суді.

Про це йдеться в офіційній заяві «РГК», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що штраф на облгази, які входять до групи «РГК» наклали через те, що вони донараховували українцям у платіжках за газ додаткові обсяги спожитого газу, яких не було відображено у лічильниках, а отже — не було фактично спожито. У самій «РГК» зазначають, що такі донарахування є законними та передбаченими у законодавстві про ринок природного газу.

«Відповідно до цього законодавства, з 2016 року різницю в обсягах, яка виникає від приведення газу до стандартних умов, було виключено з витрат операторів газорозподільчих систем та включено до складу витрат споживачів, що підтверджено відповідними державними та науковими експертизами», — повідомили у «РГК».

Заборону донараховувати додатковий газ споживачам у компанії вважають порушенням своїх прав, через що подадуть на Антимонопольний комітет до суду.

«Рішення АМКУ наносить шкоду всій газовій галузі та робить неможливим подальше запровадження європейських правил функціонування газового ринку, відповідно, буде оскарженим у законному порядку», — додають у компанії.

10 грудня Антимонопольний комітет оштрафував 16 облгазів, які входять до складу «РГК» на 278 мільйонів гривень.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

У липні 2019 року Антимонопольний комітет розпочав розслідування проти облгазів «РГК».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile