Облгази компанії «РГК» Дмитра Фірташа подали до Окружного адміністративного суду Києва на Національну комісію, що здійснює державне регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Через суд облгази домагаються скасувати заборону робити донарахування у платіжках за газ.

Зазначається, що до суду на НКРЕКП подали позови щонайменше 15 облгазів Фірташа. Вони намагаються скасувати рішення регулятора, яким забороняється здійснювати донарахування споживачам газу за «приведення обсягів газу до стандартних умов».

Відповідне рішення НКРЕКП ухвалила 23 листопада 2018 року, проте облгази продовжували здійснювати донарахування у платіжках, через що НКРЕКП звернулась до державної регуляторної служби за дозволом провести позапланові перевірки.

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Поділитись: