Компанія Shell більше не купуватиме нафтопродукти з будь-яким вмістом російської сировини
Нафтовий гігант Shell 27 квітня посилив обмеження на купівлю російської нафти, заявивши, що більше не прийматиме нафтопродукти з будь—яким вмістом російської сировини, включно з паливними сумішами.
Про це пише Reuters.
Минулого місяця Shell заявила, що поступово припинить купувати російську нафту після того, як зіткнулася з критикою. Компанія, яка є найбільшим у світі нафтотрейдером, проте продовжувала приймати продукцію, що містить менше як 50% палива з росії, на підставі положень своїх торгових контрактів.
Тепер цього не робитимуть.
Так, у заявці на постачання авіагасу на торговій платформі Platts, з якою ознайомилося агентство Reuters, Shell написала: «Умовою цієї заявки є те, що товари, що продаються і постачаються продавцем, не будуть вироблені у рф і не були змішані з будь-яким товаром, виробленим у рф».
Представник Shell підтвердили виданню зміну умов.
«Ми працюємо над тим, щоб поетапно виключити російську нафту та газ із нашого ланцюжка постачань, одночасно захищаючи постачання енергії та палива, на які щодня покладаються мільйони людей», — сказали там.
Енергетичне ембарго рф
За даними Bloomberg, у 2021 році росія продала енергоносіїв приблизно на 235 мільярдів доларів — це орієнтовно 40% надходжень до її бюджету. У 2022 році рф може заробити на цьому ще більше — 321 мільярд доларів.
Імпорт нафти в ЄС залежний від росії на 27%, проте у випадку з газом цей показник ще більший — 40%. Відмова міжнародних партнерів від російських енергоресурсів — один із пунктів, які українська влада закликає додати до нового пакета міжнародних санкцій проти рф.
У 5-му пакеті санкцій ЄС уже заборонив імпорт російського вугілля із серпня 2022 року, а також закрив свої порти й дороги для російських кораблів та вантажівок. Українська влада наполягає, що наступним кроком має бути ембарго на нафту з рф.
До цього закликав, зокрема, президент України Володимир Зеленський. За його словами, будь-який новий санкційний пакет проти росії, який не зачіпатиме нафту, «буде сприйнятий у Москві з посмішкою».
Свою готовність до запровадження нафтового ембарго вже висловила низка європейських країн, але не всі. Водночас після зустрічі з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем 20 квітня Зеленський заявив про впевненість в успіху цього рішення.
- Поділитися: