Компанії, які під час анексії Криму перевозили на півострів російських військових (так званих «зелених чоловічків») і досі працюють на Керченській переправі, майже чотири роки порушували санкції Євросоюзу. Йдеться про компанії, що входять у велику російську транспортну групу «АнРуссТранс», яку контролюють колишній заступник міністра шляхів сполучення Росії Олександр Анненков та його сім’я.

Про це йдеться у спільному розслідуванні телеканалу «Настоящее время» і антикорупційного проєкту «Муніципальний сканер».

Розслідування, яке вели майже два роки, отримало назву «Кримський архів».

Компанія «ТИС-Крым», яка перевозила російських військових в Крим і входить до групи «АнРуссТранс»,, з'явилася в російському реєстрі у 2015 році. Її засновником була київська фірма «Техінвестсервіс», кінцевим власником якої є Анненков. У 2017 році серед засновників «ТИС-Крым» з’явилася кіпрська компанія Avimalink Enterprises LTD, яку теж контролює Анненков.

Як відомо, після анексії Росією Криму у 2014 році, Євросоюз заборонив європейським компаніям інвестувати в транспортну сферу півострова.

Лише у грудні 2018 року Анненков повністю вивів іноземні компанії з переліку засновників і переписав «ТИС-Крым» на себе, таким чином компанія перестала порушувати санкції, які ігнорувала майже 4 роки. Те ж саме він зробив з «Севастопольським морським банком» і декількома компаніями, які займалися зберіганням і продажем нафтогазових продуктів. Водночас завдяки кіпрським компаніям Анненков досі володіє поромами, які ходять через Керченську протоку.

Санкції ЄС безпосередньо забороняють європейським компаніям інвестувати або розвивати ці сектори економіки в анексованому Криму.

«Настоящее время» звернулося за коментарем до Анненкова та в групу підконтрольних йому компаній, але на запит там не відповіли. Проте після звернення журналістів інформація про «ТИС-Крым» зникла з офіційного сайту групи. Влада Кіпру та ЄС також не відповіли на запити про можливе порушення санкцій.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний міжнародною спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: