Життя

«Комунізм — не в будинку чи пам’ятнику. Він — у законах, головах, освіті» — видавчиня Дана Павличко / Почую кожного

Життя/«Комунізм — не в будинку чи пам’ятнику. Він — у законах, головах, освіті» — видавчиня Дана Павличко / Почую кожного
Зберегти
Вигляд

Дана Павличко — одна із найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус». Дана — директорка видавництва «Основи», яке заснувала її мати, літературознавиця Соломія Павличко в 1992 році. Дана також є онукою відомих українських письменників Павла Загребельного та Дмитра Павличка.

«Основи» — одне із найпрогресивніших нішевих видавництв в Україні, більшість виданих тут книг схожі на арт-об’єкти. Одним із найуспішніших книжкових проектів є серія Awesome Ukraine. Зараз у планах видавництва — запустити такий проект у Китаї. А також найближчим часом вийде англійською мовою «Катерина» Тараса Шевченка з ілюстраціями Миколи Толмачова.

Громадське зустрілося з Даною Павличко і поговорило про декомунізацію, заборону російських книжок в Україні, як технологію залякування, та про політичні амбіції. Про плани видати фотокнигу про українські балкони, про те, чим відрізняються націоналісти сьогодні й ті, що стояли у витоків незалежності України та про політичні дискусії з дідусем Дмитром Павличком — дивіться все це в програмі «Почую кожного».

«Почую кожного» з Олексієм Тарасовим — інтерв'ю з людьми, які нас надихають і змушують забути про погане. Спортсмени, актори, художники, музиканти — щоп'ятниці о 22:15.

Пов`язані новини