Кабінет міністрів схвалив постанову Міністерства юстиції, яка регулює порядок розпоряджання майном, конфіскованим за рішенням суду й переданим органам виконавчої служби. 

Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту.

Відтепер коти, собаки та інші домашні тварини, конфісковані у власників за рішенням суду, будуть безоплатно передаватися притулкам для тварин або іншим установам для утримання тварин. Також не будуть виставлятися на продаж дикі тварини. Вони безоплатно передаються притулкам для тварин, зоологічним паркам або іншим установам для утримання тварин.

«До сьогоднішнього дня правила, які регулюють конфіскацію майна за рішенням суду, не передбачали жодних особливостей для ситуацій, коли конфісковувати доводилося диких або ж домашніх тварин… Про добробут тварини мова не йшла. Сьогодні ми проблему вирішили. Продажу диких та домашніх тварин через аукціони більше не буде», — зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

Крім цього, постанова передбачає, що нереалізовані у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», сільськогосподарські тварини безоплатно передаються фізичним або юридичним особам відповідно до встановленого порядку.

Наразі, як зазначив Малюська, мали продати на аукціоні трьох левів, шістьох ведмедів, кількох пітонів і собаку.

Нагадаємо, наприкінці травня у Мін’юсті підтвердили, що продають на аукціоні собак, на яких наклали арешт. Сам Малюська розповів про пітбуля, якого виставили на продаж не через борги господарів, а через напад на перехожих. Він пообіцяв викупити його і віддати на перевиховання. Але не викупив, бо замала зарплата. Тоді це за Малюську зробила його заступниця Валерія Коломієць.

Ще раніше депутат від «Слуги Народу» Євген Брагар запропонував пенсіонерці продати свого собаку, щоб розрахуватися за комуналку. У відповідь та порадила народному обранцю продати мізки.

Поділитись: