Збройний конфлікт на Донбасі вплинув на поширення в Україні вірусу імунодефіциту людини.

Збройний конфлікт на Донбасі вплинув на поширення в Україні вірусу імунодефіциту людини.

Про це стверджують автори дослідження, опублікованого в американському виданні PNAS, передає «Радіо Свобода».

Згідно з дослідженням, ВІЛ-інфекція в Україні стала «тихою епідемією», адже половина ВІЛ-інфікованих людей не знає про наявність проблеми. Крім того, близько 40% людей зі щойно підтвердженим діагнозом перебувають уже на пізніх стадіях захворювання.

Дослідники виявили співвідношення між переміщенням внаслідок бойових дій приблизно 1,7 мільйона людей та поширенням ВІЛ-інфекції.

«Війна змінила багато речей в Україні, і епідемія ВІЛ є однією з них. Коли ми проводили наш аналіз, ми змогли показати, що внаслідок війни поширення вірусу зі сходу на решту території країни було посилено», — сказала автор Тетяна Васильєва, яка працює у відділі зоології Оксфордського університету.

У рамках дослідження міжнародна команда науковців, очолювана фахівцями Оксфордського університету та громадської організації Public Health England, проаналізувала процеси міграції вірусів в Україні у 2012 – 2015 роках.

Україна посідає одне з перших місць за показниками захворюваності на ВІЛ у Європі. У країні з населенням близько 45 мільйонів близько 220 тисяч мають вірус імунодефіциту людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ виділив близько 41 млн грн на протидію ВІЛ-інфекції

Поділитись: